Informacje Tygodniowe na III Niedzielę Adwentu 17.12

 1. Przeżywamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi karmelita o.Antoni Rachmajda, dzisiejsze Słowo Boże wygłosi na każdej Mszy Świętej.
 2. Dziś również okazja do spowiedzi, przygotujmy zatem nasze serca na przyjście Zbawiciela. Księża będą służyli w konfesjonałach:
  • Ruszowice, godz.:10:00 – 10:45
  • Jerzmanowa, godz.:13:00 – 13:45
  • Potoczek, godz.:14:45 – 15:15
  • Jaczów, godz.:16:00 – 17:00

 3. W nadchodzącym tygodniu kontynuujemy poranne msze Roratnie: wtorek, środa – Jaczów, środa – Ruszowice, czwartek, piątak – Jerzmanowa.
 4. Dostępne są jeszcze, świece oraz opłatki, chętnych zapraszam do nabywania po każdej mszy.
 5. W środę dekorujemy nasze świątynie, chętnych proszę o pomoc o godz.:15:00
 6. Podczas świąt gościć będziemy ks. Christophe’a Diatta, który przyjedzie do nas z Rzymu. Jego tygodniowy pobyt jak zawsze ubogaci sprawowane liturgie. Ksiądz Christophe odwiedzi również chętnych parafian w ramach kolędy.
 7. W niedzielę (24.12) Msze Święte odprawiane będą:
  • Jaczów, godz.: 8:00
  • Jerzmanowa, godz.: 9:30
  • Ruszowice, godz.: 10:45
  • Potoczek, godz.: 11:00
  • Jaczów, godz.: 12:00

 8. Plan uroczystości Bożonarodzeniowych na plakacie (LINK)
 9. W niedzielę 24.12 serdecznie zapraszam rodziców, dziadków wraz ze swoimi dziećmi na Pasterkę do Kaplicy w Ruszowicach (ul. Tęczowa 10), gdzie o 20:30 przed ołtarzem zostanie przedstawione misterium narodzenia. Chętnych serdecznie zapraszam do włączenia się do tego dzieła i czynnego uczestnictwa. 
 10. Drugiego dnia świąt, 26.12 (wtorek), zapraszam o 19:00 do Spiżarni Św. Hildegardy w Jaczowie na spotkanie kolędowe z ks. Christophem. Pokolędujmy wspólnie oddając chwałę nowonarodzonemu Panu, przynieśmy coś dobrego by się posilić. My zapewnimy pyszny napar ziołowych herbat O. Antoniego oraz wspaniałą atmosferę płynącą ze wspólnego kolędowania. (LINK)