Rekolekcje Adwentowe 15-17.12.2023

Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi  karmelita o. Roman Antoni Rachmajda. Oprócz konferencji odbędą się spotkania tematyczne z o. Antonim w Ruszowicach i Jaczowie, na które serdecznie zapraszamy. Szczegółowy plan rekolekcji i spotkań na plakacie.

o. Roman Antoni Rachmajda – karmelita bosy Warszawskiej Prowincji (Antoni od Krzyża ocd), kapłan, poeta i teolog. Ukończył archeologię oraz studia filozoficzno-teologiczne na uczelniach w Poznaniu i w Krakowie oraz w Ávila i w Burgos (Hiszpania). W latach 2001-2014 był redaktorem naczelnym kwartalnika Zeszyty Karmelitańskie”. Jest autorem artykułów poświęconych zagadnieniom duchowości, a także tłumaczem książek i artykułów z języka hiszpańskiego dotyczących teologii, filozofii, duchowości oraz poezji. Opublikował trzy tomiki poezji oraz liczne wiersze rozproszone. Należy do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Obecnie jest duszpasterzem w karmelitańskiej parafii we Wrocławiu, gdzie kieruje Instytutem Duchowości Karmel oraz wykłada doktrynę świętych Karmelu i duchowość.

Polecam program TVP Poznań:  „Ogród duszy”:

Do nabycia podczas rekolekcji Jego książki: „Jesteś większy, niż myślisz”-40 zł, „Pustelnik”-20 zł, „Antologie”-12 zł

o. Antoni to z zamiłowania również zielarz, który swoją wiedzę i pasję wykorzystuje do tworzenia wspaniałych ekologicznych produktów zielarskich. W czasie rekolekcji do nabycia: Sól życia – 20 zł oraz Herbaty – 10 zł.