Informacje Tygodniowe 15.10

1. Dziś Dzień Papieski -szczegóły obchodów diecezjalnych LINK:
    • po każdej Mszy zbiórka na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży
    • tradycyjnie zapraszamy do nabywania kremówek

2. Już dziś zapraszam na Odpust Parafialny „Pod strzechą”, który odbędzie się w następną niedzielę (22.10), rozpoczynamy o godzinie. 12:00 Mszą Świętą w Jaczowie – szczegóły na plakacie LINK .
    W związku z tym wydarzeniem:
    • zbieramy kwiaty jesieni na warsztaty dekoracyjne – można przynosić je na podwórko przy budynku Caritas w Jaczowie. Szczególnie zależy nam na roślinach: (Krwawnik, Wrotycz, Trawy, Irga, Ostrokrzew, Tuja, Dzika róża, Bluszcz, Miechunka, Hortensja i inne).
    • sprzątanie i dekorowanie kościoła w sobotę o godz. 10:00
    • zapisy chętnych do oddawania krwi w czasie odpustu

3. W piątek (20.10) o 17:00 i w sobotę (21.10) od 12:00-15:00 oraz od 17:00-20:00 zapraszam na warsztaty wyplatania wieńców z zebranych kwiatów i liści. Warsztaty poprowadzi p. Maja Piwnicka w harcówce.
  4. Od niedzieli odpustowej rozpocznie się zbiórka jesienna „ Miłosierdzie”.
  5. Dzieci z Oazy zbierają kasztany na rzecz chorej Amelki. Do czwartku (19.10) we Florianie będzie stała skrzynka, gdzie można je wrzucić i w ten sposób wesprzeć Amelką.
  6. Jak co tydzień zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 na Msze Świętą w niedzielę o godzinie 17:00 w Jaczowie.
  7. Kontynuujemy modlitwę różańcową. Zapraszam zwłaszcza dzieci:
    • wtorek, środa w Jerzmanowej o godzinie 17:00
    • czwartek, piątek w Jaczowie o godzinie 17:30
    • w pozostałe dni w tygodniu i w sobotę 30 min przed mszą,
    • w niedzielę o 7:30 w Jaczowie i 9:00 w Jerzmanowej
    • w Ruszowicach o 19:00

8. Ruszyły zapisy na wyjazd 24.11.2023 do Łodzi na wielbienie “UŚWIĘCENI” organizowane przez o. Adama Szustaka -więcej na plakacie pod LINkiem