INFORMACJE TYGODNIOWE 24 października

  1. W dniu dzisiejszym celebrujemy odpust parafialny ku czci św. Szymona i Judy Tadeusza.

O godzinie 12:00 – Msza święta odpustowa oraz otwarcie parafialnej spiżarni świętej Hildegardy.

Zapraszam serdecznie na wspólne świętowanie “Pod strzechą”. Do swoich stanowisk zapraszają  sołectwa naszej gminy i parafii, Parafialny Zespół Caritas, Koło Misyjne Dzieci, rodzice dzieci komunijnych.

Zbiórka do puszek w całości jest przeznaczona na cele misyjne, z myślą o ludziach w potrzebie  w duchu encykliki “Laudato si”.

2. Dzisiaj o godzinie 18:00 zapraszam na koncert muzyki szopenowskiej w kościele w Jaczowie.

3.  W tym tygodniu w naszej parafii zbierane będzie miłosierdzie. Płody ziemi w Jaczowie można wystawić przy posesjach w poniedziałek.

4. Zakończenie różańca dla dzieci: Jerzmanowa – w środę, Jaczów – w piątek. Proszę o kontakt rodziców z katechetkami, aby ustalić szczegóły.

5. Ostatnia sobota miesiąca, 30 października. Zapraszam na uwielbienie w duchu łączności ze wszystkimi świętymi.

6. W sobotę zapraszam gorąco wszystkich chętnych do porządkowania cmentarza. Można zabrać swoje narzędzia do pracy. O włączenie się do pracy proszę także kandydatów do bierzmowania.

7. W niedzielę, 31 października we wszystkich kościołach naszej parafii, po każdej Mszy świętej będą rozprowadzane ciasta. Wszystkie środki będą przeznaczone na leczenie Marysi Drożdżyńskiej.

8. W duchu Wszystkich Świętych w naszych szkołach odbędzie się nocny seans filmowy z repertuarem filmów chrześcijańskich dla młodszej widowni. W ramach katechezy zaplanowano odwiedzanie grobów na naszych cmentarzach, a dla starszych uczniów – projekcja filmu “Młody Mesjasz”.