Tutaj Christophe Diatta, seminarzysta. List do całej parafii.

Temat wiadomości : 😉

Tutaj Christophe Diatta, seminarzysta. Przesyłam ten list do całej parafii wraz z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami dobrego i szczęśliwego Nowego Roku. Proszę ode mnie pozdrowić wszystkich tych, których szanuje jak swojego własnego ojca a także księdza Piotra i parafian, polubiłem Was bardzo i dziękuję Wam wszystkich za wszystko.

Drodzy przyjaciele,

Przede wszystkim pozwólcie przypomnieć przy tej okazji słowa apostoła Pawła «  łaska i pokój naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa niech będą z Wami »

Chciałbym na początku tego listu prosić o wybaczenie za tak długi czas milczenia od chwili naszego powrotu do Senegalu w sierpniu. Lecz proszę wierzyć, że to milczenie nie oznacza w żadnym wypadku zapomnienia, gdyż nie da się zapomnieć tyle Waszej dobroci i życzliwości, które pozostały wygrawerowane w moim sercu i pamięci i zostaną takie na zawsze.

Na początku roku 2017 zdecydowałem się wziąć pióro do ręki i napisać Wam tych kilka słów, żeby najpierw przesłać Wam braterskie pozdrowienie oraz złożczyć Wam najlepsze życzenia na cały ten Nowy Rok.

Mój pobyt w Polsce pozostaje głęboko w mojej pamięci i w sercu jak również te wszystkie dobre chwile spędzone u Was, są to dla mnie wspomnienia, do których wracam i nie przestaję o nich myśleć.

Tak, kiedy myślę o każdym z Was spośród tych, których spotkałem, poznałem i polubiłem, nie mogę powstrzymać płynących łez.Te dni młodych w Krakowie były dla mnie okazją, aby odkryć nadzwyczajny kraj, jakim jest Polska, ale również a może zwłaszcza w Waszą piękną wspólnotę parafialną, która uczyniła ze mnie swojego syna poprzez pomoc, jaką mi ofiarowujecie wpłacając ofiarę na potrzeby mojej kapłańskiej formacji.

Dla mnie sowo dziękuję jest zbyt ubogie, aby wytłumaczyć całą szczerą wdzięczność i przywiązanie do każdego z członków tej pięknej parafii. Niech Bóg błogosławi Was wszystkich.

Chcę w sposób szczególny zwrócić się do mojego drogiego proboszcza, księdza Piotra Matusa, który poprzez swój dynamizm duszpasterski pozwolił mi zrozumieć, że ksiądz jest najpierw i przede wszystkim człowiekiem Bożym, ale także człowiekiem modlitwy, bliskim dla swoich wiernych i żyjącym z nimi w całkowitej prostocie. Proszę pozwolić, księże Piotrze, wyrazić moje szczególne podziękowanie z głębokości serca za to, kim ksiądz dla mnie się stał poprzez to, gdy na księdza patrzyłem, gdy mówił, działał, widziałem w księdzu drugiego Jana Pawła II, do którego jestem niezwykle przywiązany. Niech Pan błogosławi księdza i nadal czyni z księdza kapłana na wzór Swojego serca i pasterza zawsze dbałego o zbawienie dusz.

Pozdrawiam także serdecznie i posyłam ucałowania dla mojej rodziny z, która podejmowała mnie  w Jaczowie, rodzina Państwa Starzyńskich, pana z małżonką oraz ich uroczych synków Michała i Szymona (Michel i Simon). Jesteście i na zawsze pozostaniecie wyciśnięci w moim sercu, nie przestaję powierzać Was w moich pokornych modlitwach, aby Pan napełnił Was łaskami i Swoim błogosławieństwem.

Jeśli chodzi o mnie, to właśnie wyszedłem z choroby i już czuję się dobrze, wróciłem do zadań  w wyższym seminarium, gdzie kończę szósty rok studiów. Proszę Was o to, abyście oddawali mnie Panu w Waszych pokornych prośbach. Jesteśmy w trakcie opracowania nagrania wszystkich naszych piosenek  i prawdopodobnie wykorzystamy siostrę Damaris, aby przekazała Wam gotowe nagranie. Siostra pojedzie do Polski na okres wakacji. Stamtąd odeśle płyty do Was.

Dziękuję raz jeszcze Wam wszystkim, moim braciom i siostrom spośród młodzieży, z którymi przeżyłem światowe dni młodzieży, nie zapomnę nikogo z Was.

Pokochałem Was z całego mojego serca i myślę serdecznie o Was w modlitwie, aby Pan Wam błogosławił, aby błogosławił parafię, aby błogosławił każdą Waszą rodzinę i każdego z Was z osobna w całym Nowym 2017 Roku.

ALLEZ  Sénégal, ALLEZ  JACZÓW,  ALLEZ JERZMANOVA

[Cia-ka nam cia-ka nam WA -JACZÓW]

Christophe Simari Diatta