„Potrzebne wsparcie!” – zbiórka “siepomaga.pl”

Zaprosiłem znajomych na grilla z okazji zakończenia lata. Tego dnia mój przyjaciel Maciek świętował również długo wyczekiwaną zmianę pracy. Mówił, że w końcu skończą się jego problemy finansowe i pojedzie na upragnione wakacje. Łamie mi się serce na samą myśl o tym, że los mu to tak brutalnie odebrał.

Maciej Jacek Winiarski

W pewnym momencie pojawił się pomysł, żebyśmy weszli do ogrodowego basenu. Zbiornik wkopany w ziemie jest całkiem spory, co pewnie spowodowało ulotne poczucie bezpieczeństwa przy skakaniu. Pierwszy wskoczył Maciej, po nim kolega i ja. Gdy się wynurzyłem, świat się zatrzymał. Maciej się topił. Wypływał na powierzchnię plecami do góry, jak bojka na wodzie. Bałem się, że nie zdążę… 

Maciej Jacek Winiarski

Gdy podtrzymywałem go na powierzchni wody, powiedział mi, że nie czuje niczego, poniżej klatki piersiowej i ciężko mu się oddycha. Maciej trafił do szpitala w Głogowie ze złamanym kręgiem szyjnym, kręgiem C5, paraliżem kończyn dolnych i objawami wstrząsu rdzeniowego. Jego świat zawalił się w ułamku sekundy, przez jedną, błędną decyzję. Po operacji był w stanie ruszać głową, barkami i ramionami. Niczym innym.  Nieszczęścia spadały na niego kolejno jak lawina.

Od tamtej pory Maciej walczy o to wszystko, co utracił…  Obecnie przebywa w ośrodku Comfort Life pod Łodzią, gdzie intensywnie się rehabilituje. Jego stan się poprawił na tyle, że może już ruszać rękoma i dłońmi – niestety jeszcze nie palcami. Efekty jednak mówią same za siebie!

 

10 stycznia ma mieć w końcu wyjętą rurkę tracheotomijną. Niestety, aby utrzymać efekty, które udało mu się osiągnąć i nie doprowadzić do pogorszenia, potrzebna jest dalsza, intensywna rehabilitacja, która miesięcznie generuje koszty rzędu 25 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE! 

Maciej jest wspaniałym człowiekiem, przyjacielem, synem… Gdy w wieku młodzieńczym stracił mamę, zamiast się załamać, stał się podporą i wsparciem dla swojego taty i bliskich. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy. 

Błagam, zostańcie przy nas. Tylko dalsza rehabilitacja jest szansą na poprawę i utrzymanie efektów, które udało mu się wypracować. Nie zamykaj swojego serca, Maciej bardzo Cię potrzebuje!

Bliscy Macieja

zbiórka SIEPOMAGA.PL