Informacje Tygodniowe 12.11

 1. Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się 17.11(wyjątkowo w piątek) w Jaczowie o 19:00 w sali św. Floriana. Więcej informacji pod LINKIem
 2. Są jeszcze wolne miejsca na 2 dniowy wyjazd 24-25.11. do Łodzi na wielbienie “UŚWIĘCENI” organizowane przez Dominikanów -szczegóły na stronach parafii i pod LINkiem 
 3. Jak co tydzień zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 na Msze Świętą w niedzielę o godzinie 17:00 w Jaczowie. Informacje o spotkaniach w grupach z animatorami zamieszczane są na stronie parafii w zakładce SAKRAMENTY/Bierzmowanie.
 4. 26.11 (niedziela) o godz.16:00 w Ruszowicach odbędzie się spektakl “Tajemnica Eucharystii” w wykonaniu Teatru Żywego Słowa z Legnicy. Serdecznie zapraszam; LINK
 5. 18.11 proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła w Jaczowie rodziny z ul.Jodłowej (Porosło, Narkiewicz, Walkowiak)
 6. Wydarzenia w Diecezji:
  • KURSY LEKTORSKIE DLA MŁODZIEŻY Chętnych zapraszamy na kursy lektorskie dla młodzieży, przygotowujące do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Kończą się one otrzymaniem błogosławieństwa księdza biskupa do pełnienia tej funkcji podczaj majowej pielgrzymki służby liturgicznej. W trakcie formacji przewidziany jest tez udział w jednym weekendzie rekolekcji formacyjnych Bohaterowie Boga w Rokitnie. Przyjmujemy kandydatów od siódmej klasy szkoły podstawowej.
   Pierwsze spotkanie odbędzie się 18.11.2023r. w parafii św. Mikołaja w Głogowie w godzinach: 11.30 – 15.00. Odpowiedzialnym za kurs w rejonie głogowskim jest ks. Łukasz Niedzielski. On także udziela szczegółowych informacji. Tel. 693 638 606.
  • REKOLEKCJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA LINK
   W dniach 17-19.11.2023r. odbywać się będą w Rokitnie rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania. Poprowadzi je ks. Piotr Juckiewicz z animatorami z Gubina. Rekolekcje są przeznaczone dla młodych z 7 i 8 klas Szkoły Podstawowej przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Koszt 170 zł. Zapisy poprzez formularz elektroniczny, dostępny tutaj: Zgłoszenie – rekolekcje dla bierzmowanych
  • REKOLEKCJE DLA DZIEWCZYN „Córki Króla” LINK
   W dniach 10-12.11.2023r. w Rokitnie odbywają się  rekolekcje dla dziewcząt. Prowadzą je Siostry Misjonarki dla Polonii z Moraska koło Poznania. Rekolekcje są przeznaczone dla dziewcząt od 13 roku życia.
  • MODLITEWNY WIECZÓR MŁODYCH – Obrigado Lisboa! LINK
   W sobotę, 25 listopada 2023r., w Grodowcu i Rokitnie odbędą się Modlitewne Wieczory Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży, przeżywanych na poziomie diecezjalnym. Hasło tego spotkania brzmi: „Radując się w nadziei – Obrigado Lisboa!”. Będzie to czas dziękczynienia za ŚDM w Lizbonie, dzielenia się świadectwem uczestników tamtych wydarzeń oraz okazja do wspólnej modlitwy młodych ludzi z całej diecezji. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zakończenie czuwania o 21.15.