Wyprawa na Lubelszczyznę 13-15.10.2023


1 dzień.
Wyjazd z Głogowa . Przejazd do Szczebrzeszyna – pomnik chrząszcza. Następnie Zwierzyniec – barokowy kościółek na wyspie, zabytkowy browar.  Przejazd do Zamościa. Zwiedzanie – Rynek Wielki, Katedra, bramy, fortyfikacje, Akademia, Pałac Zamoyskich z zewnątrz, Park Miejski, zamojskie podwórka,  trasa turystyczna w bastionie VII. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień. Śniadanie, przejazd do Lublina. Zwiedzanie: Zamek Królewski z kaplicą Św. Trójcy, Plac po Farze (punkt widokowy), Kościół Dominikanów, Rynek, Ratusz, Brama Krakowska, Archikatedra Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski z pomnikami Unii Lubelskiej, Konstytucji 3 Maja i Nieznanego Żołnierza. Wizyta na Majdanku – zwiedzanie byłego obozu zagłady.  Przejazd do Puław.   Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.  Spacer po Puławach. Nocleg.

3 dzień. Śniadanie. Przejazd do  Kazimierza Dolnego, zwiedzanie: zabytkowe kamienice braci Przybyłów z wizerunkami ich patronów, kościół św. Bartłomieja i Jana Chrzciciela, góra Trzech Krzyży, ruiny zamku z XIV w. i baszta, spichlerze, Fara i kościół Reformatorów, do którego prowadzą ukryte schody liczące kilkaset lat, Mały Rynek, rejs statkiem po Wiśle. Wyjazd w drogę powrotną – zakończenie podróży w godzinach późnowieczornych – nocnych.

Cena: 700 zł/os. (przy grupie 40 osobowej)

Zapisy u Proboszcza