ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2021

W dniach 20-21.11.2021 r. (sobota/niedziela) w Paradyżu odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży. Termin ten wyznaczył papież Franciszek i zaprasza wszystkie Kościoły lokalne do przeżycia tego spotkania. Hasłem tegorocznego ŚDM są słowa:  „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26, 16).

Sobota, 20.11.2021r.
17.30 Integracja, 18.30 Kolacja, 19.15 Katecheza: “Damaszek św. Pawła i mój Damaszek”, 19.45 Spotkania w grupach, 21.30 Nabożeństwo: “Ustanawiam Cię świadkiem”, 22.15 – 24.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
Niedziela, 21.11.2021 r. (Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży)
8.00 Jutrznia, 8.30 Śniadanie, 10.00 Koncert TFP i katecheza, 12.00 Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, 13.30 Obiad.


Do uczestnictwa w pełnym wymiarze dwóch dni zapraszamy przedstawicieli młodzieży ze wszystkich dekanatów (przynajmniej dwie osoby). Koszt noclegu to 50zł od osoby. Za zgłoszenie przedstawicieli dekanatów odpowiada dekanalny duszpasterz młodzieży. Natomiast na niedzielny koncert, Eucharystię i poczęstunek zapraszamy wszystkich chętnych.
Zamiar uczestniczenia w krótszej lub dłuższej formie należy zgłosić poprzez formularz elektroniczny, dostępny tutaj: ŚDM 2021 – formularz zgłoszeniowy
Do parafii dotrą także plakaty informujące o tym wydarzeniu, a w załączniku jest dostępna grafika do umieszczenia na Facebooku lub Instagramie.


Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu zaprasza na kolejne rekolekcje weekendowe dla młodzieży męskiej pt. „Bohaterowie Boga”, które odbędą się w Paradyżu, w dniach 19-21 listopada 2021 r. Przeznaczone są one dla młodzież męskiej od 14 roku życia.  
Zapisy na rekolekcje dokonują się poprzez wypełnienie formularza elektronicznego, dostępnego tutaj: Bohaterowie Boga – formularz zgłoszeniowy. Po zgłoszeniu każdy uczestnik otrzyma szczegółowe informacje.

ks. Łukasz Malec
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej tel. 734 430 294 e-mail:  l.malec@diecezjazg.pl