NIE PODDAJEMY SIĘ

Numer na 5 kwietnia 2020 r. ukazuje się tylko w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: www.idziemy.pl ; https://eprasa.pl/news/idziemy oraz https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html

W najnowszym numerze warto przeczytać:

– Choroba ta nie zmierza ku śmierci – Pełny tekst wielkopostnych rekolekcji radiowych wygłoszonych przez ks. Henryk Zielińskiego z Kościoła Świętego Krzyża w Warszawie.

Dziesięć powodów do refleksji nad Dekalogiem – Przejmującą analizę naszych czasów w relacji do Boga i Jego przykazań – przedstawia ks. prof. Waldemar Chrostowski.

– Bóg nie umie dawać mało – Jakim zapamiętaliśmy śp. ks. Piotra Pawlukiewicza? – wspomnienia jego przyjaciół zebrał Radosław Molenda.

– Dobro wokół nas – Co nam mówi widok papieża samotnie modlącego się na pustym placu św. Piotra? – komentuje Krzysztof Ziemiec.

– Nasz wybór – Czym w życiu religijnym i społecznym zaowocuje trwająca epidemia? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ

– Czy epidemia jest karą Boża? – Jak uniknąć zamętu i błędnych interpretacji religijnych obecnego czasu? – pisze ks. prof. Jacek Grzybowski.

Czuwajmy z Nim – Nie zasypiajcie w tych dniach, choćby zasnęli apostołowie – jak przeżyć ten wyjątkowy Wielki Tydzień – radzi ks. Henryk Zieliński.

– Przywrócić blask mediom katolickim – Jak i dlaczego powinniśmy dbać o media katolickie? W oparciu o doświadczenia amerykańskie – pisze prof. Kazimierz Dadak.

– Modlitwa i dyscyplina – Jak powinno wyglądać nasze uczestnictwo w liturgii transmitowanej przez media? – odpowiada abp Józef Górzyński w rozmowie z Moniką Odrobińską.

– Czekając na spotkanie w realu – Niska frekwencja w kościołach wymuszona w Polsce zarządzeniami państwowymi w czasie epidemii, jest na Zachodzie czymś codziennym – relacjonuje Anna Meetschen.

– To co było, minęło – Czas, który przeżywamy uczy nas, że szczęście nie wiąże się z pieniędzmi, ale z relacjami między ludźmi – zauważa Jacek Karnowski.

– Szczególne rekolekcje – O pracy nowych wyzwaniach wobec parafii i kurii biskupiej – mówi bp Romuald Kamiński w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

– Wielki Tydzień z koronawirusem – Papież i chrześcijanie w Rzymie nie po raz pierwszy będą obchodzić Paschę w okolicznościach trwającej zarazy – pisze z Watykanu ks. Waldemar Turek.

– Czym jest Komunia duchowa? – Kto może korzystać z Komunii duchowej, a kto tylko z Komunii pragnienia? – wyjaśnia ks. prof. Ireneusz Mroczkowski/KAI.

– Dziecko wobec śmierci – Czy i jak rozmawiać z dziećmi o śmierci? – wyjaśnia psychoterapeuta Aleksandra Lutoborska w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.

– Piętnaście lat temu – Kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II – przypomina Barbara Stefańska.

– Po pandemii – co trwająca pandemia ujawnia w postawach polityków wobec wartości religijnych i narodowych? – analizuje Marek Jurek.