Mamy znajomego kapłana w Senegalu

W sobotę, 28 grudnia, w godzinach południowych Christophe Diatta przyjął święcenia kapłańskie. Prosi o modlitwę.

W lipcu przysłał nam pozdrowienia. Dzisiaj wyrażają one wszystko, co pozostaje w jego i w naszej pamięci.

“Dzień dobry wszystkim, pozdrawiam przyjaciół w Polsce. Jak widzicie, jestem ubrany w tradycyjny strój, który mogę nosić od dwudziestego dziewiątego czerwca, gdy przyjąłem święcenia diakonatu z rąk mojego biskupa JeanPierre Bassène. Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować wszystkim z parafii Jaczów-Jerzmanowa, księdzu Proboszczowi, Piotrowi i całej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za całe wsparcie, jakiego mi udzieliliście przez cały okres mojej formacji w seminarium […] Przyjmijcie najserdeczniejsze pozdrowienia. Brakuje mi Was od kiedy opuściliśmy Polskę, ale Polska zostaje w naszych sercach. Moje podziękowania niech będą także modlitwą. Modlitwą za Waszą parafię, za Waszą wspólnotę i modlitwą za wszystkie osoby, które nam towarzyszyły, wspierały w mojej formacji. […] Niech Bóg w swoim wielkim miłosierdziu Wam błogosławi, niech błogosławi Wasze rodziny i niech Wam odda w swojej łaskawości za wszystko, co uczyniliście wobec mojej osoby. Dziękuję i do zobaczenia.”