Kolędnicy misyjni dla Christoph’a – księdza prymicjanta

 

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia (CZWARTEK)

DZIEŃ KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH.

Przyjdziemy do wielu domów z kolędą w Jaczowie, w Smardzowie, w Ruszowicach i w Jerzmanowej, w przebraniach z różnych kontynentów, aby  zbierać datki na cele misyjne. Nasi przyjaciele w Senegalu doczekali się wyświęcenia kleryka Christoph’a Diatta w Senegalu w dniu 28 grudnia. Prosił o modlitwę. dlatego nasza parafia przygotuje dla niego prezent prymicyjny. W drugi dzień Świąt dniu dzieci będą chodziły z kolędą po domach. Zapraszam wszystkich chętnych – dorosłych, niedorosłych, małolatów i pełnoletnich – aby kolędować z nami, tak jak to robimy już od sześciu lat.

W Jaczowie (w przebraniach, aby ksiądz przedstawił młodych kolędników) rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 12:00 (porządek świąteczny Mszy). Następnie o 14:00 dzieci z Jaczowa spotykają się pod kościołem, gdzie ustalimy ulice do kolędowania. Od godziny 14:00 do 16:00 kolędowanie w domach naszej parafii.

W Jerzmanowej (gotowi do kolędowania, w przebraniach, aby ksiądz przedstawił młodych kolędników) rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 13:30, po Mszy bezpośrednio spotykamy się pod kościołem i ustalamy ulice do kolędowania (dwie godziny maksymalnie).

Trzy- cztero-osobowe grupy dzieci powinny chodzić w towarzystwie starszych opiekunów,  dlatego proszę o pomoc i gotowość do opieki w tym dniu.

Proszę o sms z informacją, kto może dołączyć do nas. Zapisuję od dzisiaj aż do ostatniej chwili, 26 grudnia: wiadomość sms na nr 500 032 801

Katechetka – Katarzyna Mońka