INFORMACJE TYGODNIOWE-1września 2019

Zapraszam do modlitwy – intencja powszechna na wrzesień – Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość,działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

Uroczyste rozpoczęcie Roku szkolnego 2019/2020 w poniedziałek, poprzedzone mszą św. w Jerzmanowej o godz.8.00 i w Jaczowie o godz. 9.00.

Organizujemy parafialny wyjazd na spotkanie ewangelizacyjne “Polska pod krzyżem ” – Włocławek 14 września 2019 (sobota). Wyjazd autokaru o godz. 6.00. Powrót w nocy z soboty na niedzielę. Koszt 40zł. Zapisy przez cały najbliższy tydzień.

Także 14 września wyruszamy na tradycyjną już PIELGRZYMKĘ ZIEMI GŁOGOWSKIEJ do Grodowca.Wyjście z pod krzyża pokutnego w Jaczowie o godz. 6.00. Zapraszamy serdecznie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych

Zapraszam dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami do uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej jako praktyczny wyraz pragnienia przystąpienia do I Komunii Świętej. SPOTKANIE OGÓLNE Z RODZICAMI – 29 września o godz. 11.30 w Jaczowie i o godz. 13.00 w Jerzmanowej.

W dniach 17-19 września organizujemy wycieczkę szkolną dla młodzieży z klas 7 i 8 do Krakowa.zapisy w szkołach. Wyjazd jest darmowy dzięki darczyńcom.

Przygotowujemy się do spotkania organizowanego przez CARITAS naszej diecezji i PARAFIALNEGO ZESPOŁU CARITAS. Wydarzenie to będzie miało miejsce 22 września w JACZOWIE. Jest to Niedziela św. Franciszka, oraz diecezjalna akcja : “Kromka chleba”. Przygotowujemy warsztaty dla dzieci, stoiska ekologiczne i dzielenie chleba z ubogimi.