PJ- PRZYJACIELE JEZUSA – potrzebni wolontariusze

Dołącz do nas! Spotkajmy się w Kostrzynie nad Odrą! Żniwo jest wielkie!

http://pj-przyjacielejezusa.pl/


O inicjatywie:
 

PJ – Przyjaciele Jezusa to inicjatywa ewangelizacyjna organizowana przez parafię Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą. Chcemy w tym roku spotkać się z uczestnikami Pol’and’Rock Festival, żeby słuchać, rozmawiać, towarzyszyć i dzielić się Tym, który jest dla nas najważniejszy.
Termin: 31.07-3.08.2019r. PJ oficjalnie rozpoczyna się w środę, 31.07 o godzinie 18.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie. Tego samego dnia od rana można już rozbijać namioty „przy krzyżu” na polu Pol’and”rock Festival.
Forma: W tym roku proponowaną formą ewangelizacji jest bezpośrednie spotkanie. Nie będziemy w związku z tym organizować innych, dodatkowych wydarzeń – zapraszamy Cię, żebyś spędził ten czas na rozmowie i na wsłuchiwaniu się w drugiego człowieka.
Zakwaterowanie: Śpimy w namiotach, na polu Pol’and’Rock Festival. W związku z tym nie zabieraj ze sobą nic, czego nie potrzebujesz – organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione. Msze Święte będą odbywać się w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie. W ramach posługi na PJ będziesz również proszony o pełnienie dyżurów porządkowo-modlitewnych.
Wyżywienie: Z ramienia PJ zagwarantowany jest suchy prowiant na śniadanie i kolację. Sanitariaty: Korzystamy z tych samych pryszniców i umywalek, które używane będą przez uczestników Pol’and’Rock Festival. Ze względu na specyfikę życiowego powołania siostry zakonne mają zagwarantowaną możliwość skorzystania z łazienki u przyjaciół PJ.
Koszt: Koszt udziału w tegorocznym PJ wynosi 100 zł. Cena ta zawiera w sobie: nagłośnienie, koszulki, identyfikatory, suchy prowiant, telefon kontaktowy, stronę wizualną wydarzenia. Informacje dodatkowe: Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły.
Na zakończenie: Cieszymy się z Twojej chęci przyjazdu na PJ i już nie możemy się doczekać spotkania. Prosimy Cię jednak również o rozwagę – tegoroczna ewangelizacja ze względu na brak udogodnień (autobus, prysznice, itp.) będzie dużym wyzwaniem fizycznym. Jeśli spodziewasz się, że Twój organizm może zaprotestować – zadbaj najpierw o siebie. Dobry ewangelizator to żywy ewangelizator. Będziemy bardzo potrzebować Twojej modlitwy i wsparcia!
Pozdrawiamy Cię serdecznie,
Ekipa PJ