INFORMACJE TYGODNIOWE – 9 GRUDNIA, II NIEDZIELA ADWENTU

W dniu dzisiejszym poświęcenie medalików Niepokalanej, które dzieci pierwszokomunijne otrzymały od swoich rodziców.

W poniedziałek, 10 grudnia, o godzinie 16:00 w szkole w Jaczowie warsztaty bożonarodzeniowe – zaproszenie kierujemy do dzieci i rodziców. Przygotowujemy ozdoby z inicjatywy Rady Rodziców oraz pieczemy i ozdabiamy pierniczki, które w przyszłą niedzielę będą sprzedawane po Mszach świętych przez dzieci z Koła Misyjnego. Dochód z pierniczków przeznaczamy na dofinansowanie do kolonii Caritas.

“Paczka dla Misji” – W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia, środa) tradycyjnie wyruszają Kolędnicy Misyjni. W tym roku parafianie mogą zaprosić Kolędników do swojego domu. Przygotowujemy formularze zaproszeń, aby wpisać adresy, które mają odwiedzić Dzieci Misyjne. Już po raz drugi cała zebrana kwota będzie przeznaczona na paczki dla wszystkich dzieci w parafii Vélingara na święto “Dzieci Bożego Narodzenia”, które w Senegalu przypada w styczniu. Bardzo zapraszamy wolontariuszy, którzy pomogą zaopiekować się grupkami dzieci. Wszelkie informacje do p. K. Mońki.

W tym tygodniu roznoszone będą opłatki na stół wigilijny – w ulotkach podany jest cel dzieła opłatkowego.

Od dzisiaj rozprowadzane są świece “Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Dzisiaj dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na wschodzie.