INFORMACJE TYGODNIOWE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 8 kwietnia 2018

Niedziela Miłosierdzie Bożego – Międzynarodowe Święto Caritas. Dzisiejsze ofiary do puszek, przeznaczone są na działalność Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Dzisiaj w godzinę Miłosierdzia Bożego modlimy się w naszych kościołach, a w miejscowościach gdzie nie ma świątyni przy krzyżach przydrożnych.

Poniedziałek Zwiastowanie Pańskie – Dzień Świętości Życia – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Msza św. w Jaczowie o godz. 18.00.

Msza święta w intencji ofiar Katastrofy Smoleńskiej – 8 rocznica – kościół p.w. Bożego Ciała Głogów 10.04.2018 godz. 18.00.

Dziękuję ofiarodawcom – rodzinom z Jaczowa i Ruszowic i wspólnotom żywego różańca z Ruszowic i Jaczowa za ufundowanie nowej monstrancji do adoracji Najświętszego Sakramentu, a także nowego tabernakulum do kościoła w Jaczowie Panu Andrzejowi Derwich.

Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień : aby idee gospodarcze na całym świeci otwierały nowe drogi uwzględniając godność człowieka.

SIEJEMY SŁOŃCE – przydomowe i miejskie ogródki, to często roślinna pustynia : iglaki, trochę trawy, skalniak. A owady i ptaki potrzebują przecież nektaru do zapylania. Na progu wiosny w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszam wszystkich do upiększania naszej ziemi SŁONECZNIKAMI. Fundacja ekologiczna Arka jak co roku zachęca szkoły i przedszkola do wysiewania słoneczników