INFORMACJE TYGODNIOWE – 18.02.2018

Wielki Post jest przygotowaniem do Paschy i drogą osobistego uznania potrzeby nawrócenia do Boga.Nabożeństwa wielkopostne to wspaniała tradycja miłości i modlitwy ludu polskiego. Gorzkie Żale śpiewamy w niedzielę o godz. 7.30 w Jaczowie i o godz. 9.00 w Jerzmanowej. Droga Krzyżowa w piątek o godz.17.00 w Jerzmanowej i o godz. 17.30 w Jaczowie.

Możemy wspólnie pomóc polskiej szkole w Mościskach i parafii w Borysławie na Ukrainie. Przez cały post zbieramy: przybory szkolne, artykuły higieny dla dzieci i dorosłych, zabawki. Wymienione artykuły można składać w sali św. Floriana. Akcję koordynują Harcerze z naszej parafii.

Widocznym znakiem jałmużny wielkopostnej może być płyta z muzyką Roberta Jansona do filmu “DWIE KORONY” – środki ze sprzedaży przeznaczymy na zakup medykamentów, artykułów spożywczych i zabawek do szpitala w Velingarze (Senegal). Koszt płyty 50zł.

Zapraszam na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 w Jaczowie.

W czwartek w Jerzmanowej adoracja Najświętszego Sakramentu od godz 16.00 do 17.00 i modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa za rodziny naszej parafii.