20 lipca 2016 roku w późnych godzinach wieczornych parafia pw. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie przywitała długo oczekiwanych gości z Senegalu. Dziewięcioosobowa grupa pod opieką księdza Pierre Marie po kilkunastogodzinnej podróży z Dakaru do Madrytu, a następnie do Berlina, dotarła w końcu do Jaczowa. Powitanie było wyjątkowo ciepłe i entuzjastyczne. Jak nakazuje polska tradycja, gości powitano chlebem i solą, następnie nastąpiła wzajemna prezentacja połączona ze spontanicznym śpiewem i tańcami. Pielgrzymów z Senegalu gościły rodziny z parafii, które opiekowały się nimi przez cały okres pobytu w Jaczowie.
Senegalczycy i Polacy mieli okazję do wielu spotkań i wycieczek. Już 21 lipca, wczesnym rankiem goście oraz liczna grupa młodzieży udała się na zwiedzanie kopalni. Popołudnie upłynęło pod znakiem zabawy i rozrywki. Najpierw odbyło się ognisko zorganizowane przez zastęp harcerzy „Grzmot” działający przy parafii, a następnie wszyscy uczestniczyli w zabawie integracyjnej poprowadzonej przez harcerzy. Wieczorem cała grupa udała się do głogowskiego kina na projekcję filmu w wersji francuskojęzycznej. Kolejny dzień pobytu w parafii to całodniowa wycieczka do Sławy, a tam rejs żaglówką, msza święta i wypoczynek nad jeziorem. Dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim w kościele parafialnym, a następnie wspólną zabawą i tańcem. W sobotę goście z Senegalu pod opieką przewodnika zwiedzili Głogowską Kolegiatę i Stare Miasto. Po obiedzie udali się do Świebodzina na Lubuskie Uwielbienie. Niedziela rozpoczęła się od wspólnej Eucharystii, najpierw w Jaczowie, a następnie w Jerzmanowej. Natomiast po południu goście oraz cała wspólnota parafialna uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu „Spotkania Kultur”- imprezie plenerowej zorganizowanej we współpracy z Gminą Jerzmanowa i Gminnym Centrum Kultury. Wśród wielu atrakcji pojawił się meksykański i afrykański taniec, warsztaty japońskiej kaligrafii i orgiami oraz pokaz brazylijskiej sztuki walki. Nie zabrakło też stoisk z regionalnymi przysmakami i atrakcji dla dzieci.
Dnia 25 lipca Senegalczycy gościli u wójta Gminy Jerzmanowa, a następnie po wzruszającym pożegnaniu udali się w drogę do Krakowa.