01 maja
SCENARIUSZ UROCZYSTOŚCI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ
|
UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W JACZOWIE, 11 MAJA, SOBOTA
SPOTYKAMY SIĘ POD KOŚCIOŁEM O 11:40 (nie ma potrzeby wcześniej)
Każde dziecko otrzyma krótkie zdanie do odczytania (NIE UCZYMY się na pamięć!)
- PROŚBA O UDZIELENIE SAKARAMENTU PIERWSZEJ KOMUNII NASZYM DZIECIOM – Państwo Wójtowicz (przykłady dostępne w internecie, jednak staramy się ułożyć własne, związane z tematem naszej uroczystości) (po słowach: “W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego… Pan z Wami!”)
2. CZYTANIA NA SOBOTĘ, 11 MAJA
I CZYTANIE (Iz 5, 1-7)
CZYTANIE Z KSIĘGI IZAJASZA – p. CYRAN i p. Stasyszyn (córka)
Normal 0
21
false false false
PL X-NONE X-NONE
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:”Calibri”,sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:”Times New Roman”; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
Chcę zaśpiewać memu Przyjacielowi1 pieśń o Jego miłości ku swojej winnicy! Przyjaciel mój miał winnicę na żyznym pagórku. Otóż okopał ją i oczyścił z kamieni i zasadził w niej szlachetną winorośl; pośrodku niej zbudował wieżę, także i tłocznię w niej wykuł. I spodziewał się, że wyda winogrona, lecz ona cierpkie wydała jagody. «Teraz więc, o mieszkańcy Jeruzalem i mężowie z Judy, rozsądźcie, proszę, między Mną a między winnicą moją. Co jeszcze miałem uczynić winnicy mojej, a nie uczyniłem w niej? Czemu, gdy czekałem, by winogrona wydała, ona cierpkie dała jagody? Więc dobrze! Pokażę wam, co uczynię winnicy mojej: rozbiorę jej żywopłot, by ją rozgrabiono; rozwalę jej ogrodzenie, by ją stratowano. Zamienię ją w pustynię, nie będzie przycinana ni plewiona, tak iż wzejdą osty i ciernie. Chmurom zakażę spuszczać na nią deszcz». Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego wybranym. Oczekiwał On tam sprawiedliwości, a oto rozlew krwi, i prawowierności, a oto krzyk grozy.
Biada tym, którzy przydają dom do domu, przyłączają rolę do roli, tak iż nie ma wolnego miejsca; i wy sami mieszkacie w środku kraju. Do moich uszu dotarł głos Pana Zastępów: «Na pewno wiele domów ulegnie ruinie: wspaniałe i wygodne – będą bez mieszkańców! Bo dziesięć morgów winnicy dadzą jeden bat, a chomer ziarna wyda jedną efę». Biada tym, którzy rychło wstając rano szukają sycery, zostają do późna w noc, [bo] wino ich rozgrzewa. Nic, tylko harfy i cytry, bębny i flety, i wino na ich ucztach. O sprawę Pana nie dbają ani nie baczą na dzieła rąk Jego. Przeto lud mój pójdzie w niewolę, przez brak rozumu: jego dostojnicy pomrą z głodu, a jego pospólstwo wyschnie z pragnienia. Tak, Szeol rozszerzył swą gardziel, rozwarł swą paszczę nadmiernie; wpada doń tłum miasta wspaniały i wyjący z uciechy. Poniżony będzie śmiertelnik, upokorzony człowiek, a oczy dumnych będą spuszczone. Pan Zastępów przez sąd się wywyższy, Bóg Święty przez sprawiedliwość okaże swą świętość3. Paść się będą baranki jak na swym pastwisku, i tłuste koziołki żer znajdą w ruinach. Biada tym, którzy na postronkach od wołu ciągną nieprawości i na powrozach uprzęży swe grzechy! Tym, którzy mówią: «Prędzej! Niech przyspieszy On swe dzieło, byśmy zobaczyli, niech się zbliżą i urzeczywistnią zamiary Świętego Izraelowego, abyśmy je poznali!» Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności, którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! Biada tym, którzy się uważają za mądrych i są sprytnymi we własnym mniemaniu! Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i dzielni w mieszaniu sycery. Tym, którzy za podarek uniewinniają winnego, a sprawiedliwego odsądzają od prawa. Przeto jak słomę pożera język ognisty, a siano znika w płomieniu, tak korzeń ich będzie zgnilizną, a kiełek ich jak pył porwany się wzniesie, bo odrzucili Prawo Pana Zastępów i wzgardzili tym, co mówił Święty Izraela. Dlatego się rozpalił gniew Pana przeciw swojemu ludowi, wyciągnął na niego rękę, by wymierzyć cios, aż góry zadrżały. Ich trupy jak gnój zaległy środek ulic. Mimo wszystko gniew Jego się nie uśmierzył, i ręka Jego jest dalej wyciągnięta.
******************************
II CZYTANIE (Dz 18,23-28) – p. WOŚ
CZYTANIE Z DZIEJÓW APOSTOLSKICH
Paweł zabawił w Antiochii pewien czas i wyruszył, aby obejść kolejno krainę galacką i Frygię, umacniając wszystkich uczniów. Pewien żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma, przybył do Efezu. Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy. Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą. A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską Bożą tym, co uwierzyli. Dzielnie uchylał twierdzenia żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jezus jest Mesjaszem.
OTO SŁOWO BOŻE
4. MODLITWA WIERNYCH – przygotuje p. WARMOWSKA i p. GAWLIK (czytamy naprzemiennie)
5. DARY – co niesiemy? 1 p. Grabowska 2 p. Woś 3 p. p. Demeszuk 4. jeszcze?……….?
Komentarz dary -p. Stasyszyn
KOMENTARZ DARY
We wspólnocie ołtarza ofiarujemy dzisiaj SOK WYTŁOCZONYCH OLIWEK, CHLEB I WINNE GRONO, dary naturalne, które mają służyć łagodzeniu głodu, łagodzeniu bólu i ran, znaki dzielenia się i znaki podtrzymywania życia fizycznego i duchowego, dary życiodajne, znaki siły duchowej i błogosławieństwa Bożego. Niech sam Pan Jezus namaszcza nas, abyśmy z nim odnawiali nasze życie.
Niesiemy dzisiaj dary wspólnoty pokoleń – DAR FINANSOWY NA RENOWACJĘ FIGURY JEZUSA ZWYCIĘSKIEGO, dziękując za tych którzy budowali w tej parafii wiarę przed nami oraz naszą OFIARĘ NA WINNE KRZEWY, które, żeby wydawać owoce, będą potrzebowały zatroskania następnych pokoleń. W tym darze wołamy, Panie Boże, abyśmy pragnęli Twoich darów i łaski dla nas i dla naszych dzieci w naszym zwyczajnym życiu.
Ofiarą naszą są również URZĄDZENIA I SPRZĘT SŁUŻĄCY DO SPRZĄTANIA – wyraz zwyczajnej troski o potrzeby wspólnoty naszego kościoła.
(osoba do komentarza i osoby niosące dary wstają bardzo wolno i kierują się do drzwi sali św. Floriana bardzo wolno w tej samej chwili, gdy pan/pani ……………………………… będzie podchodzić do mikrofonu, żeby czytać modlitwę wiernych “Ciebie prosimy wysłuchaj nas, Panie” )
…
WINO…
WODA…
HOSTIA…
Niesiemy dary:
- p. FOTEREK
- …KTO?
- …KTO?
- …KTO?
- WINO i WODA
- HOSTIA
6.PODZIĘKOWANIE RODZICÓW ZA UDZIELENIE DZIECIOM KOMUNII ŚWIĘTEJ – Państwo Siniawa (przykłady dostępne w internecie, jednak staramy się ułożyć własne, związane z tematem naszej uroczystości) (moment wyjścia wyczujemy)
Wszystkie teksty będą wydrukowane i oprawione, do odbioru w sali św. Floriana (na srebrnym meblu).
Wszystkie przygotowane dary przynosimy do sali św. Floriana.
Będzie gorąco, proszę o wodę w małych butelkach (dzieci, goście…)
Przychodzimy z dziećmi nie wcześniej niż o 11:40, wystarczy, żeby w spokoju zająć miejsce.
|
CZYTANIA NA WIELKI CZWARTEK |
CZYTANIA NA WIELKI CZWARTEK
I CZYTANIE (Wj 12, 1-8. 11-14)
CZYTANIE Z KSIĘGI WYJŚCIA
Pan powiedział do Mojżesza i Aarona w ziemi egipskiej: “Miesiąc ten będzie dla was początkiem miesięcy, będzie pierwszym miesiącem roku! Powiedzcie całemu zgromadzeniu Izraela tak: „Dziesiątego dnia tego miesiąca niech się każdy postara o baranka dla rodziny, o baranka dla domu. Jeśliby zaś rodzina była za mała do spożycia baranka, to niech się postara o niego razem ze swym sąsiadem, który mieszka najbliżej jego domu, aby była odpowiednia liczba osób. Liczyć je zaś będziecie dla spożycia baranka według tego, co każdy może spożyć. Baranek będzie bez skazy, samiec, jednoroczny; wziąć możecie jagnię albo koźlę. Będziecie go strzec aż do czternastego dnia tego miesiąca, a wtedy zabije go całe zgromadzenie Izraela o zmierzchu. I wezmą krew baranka, i pokropią nią odrzwia i progi domu, w którym będą go spożywać. I tej samej nocy spożyją mięso pieczone w ogniu, i chleby przaśne będą spożywali z gorzkimi ziołami. Tak zaś spożywać go będziecie: biodra wasze będą przepasane, sandały na waszych nogach i laska w waszym ręku. Spożywać będziecie pośpiesznie, gdyż jest to Pascha na cześć Pana. Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej, od człowieka aż po bydło, i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu – Ja, Pan. Krew posłuży wam do oznaczenia domów, w których będziecie przebywać. Gdy ujrzę krew, przejdę obok i nie będzie pośród was plagi niszczycielskiej, gdy będę karał ziemię egipską. Dzień ten będzie dla was dniem pamiętnym i obchodzić go będziecie jako święto dla uczczenia Pana. Po wszystkie pokolenia – na zawsze w tym dniu będziecie obchodzić święto”.
OTO SŁOWO BOŻE
******************************
II CZYTANIE (1 Kor 11, 23-26)
CZYTANIE Z PIERWSZEGO LISTU ŚWIĘTEGO PAWŁA APOSTOŁA DO KORYNTIAN
Bracia: Ja otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: “To jest Ciało moje za was wydane. Czyńcie to na moją pamiątkę!” Podobnie, skończywszy wieczerzę, wziął kielich, mówiąc: “Kielich ten jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej. Czyńcie to, ile razy pić będziecie, na moją pamiątkę!” Ilekroć bowiem spożywacie ten chleb i pijecie kielich, śmierć Pana głosicie, aż przyjdzie.
OTO SŁOWO BOŻE
MODLITWA WIERNYCH – przygotuje p. Warmowska (proszę podzielić się z kimś czytaniem naprzemiennie)
Komentarz dary – p. Stasyszyn
(osoba do komentarza i osoby niosące wstają bardzo wolno i przychodzą do bocznych drzwi się bardzo wolno w tej samej chwili, gdy pani Warmowska będzie podchodzić do mikrofonu, żeby czytać modlitwę wiernych “Ciebie prosimy wysłuchaj nas, Panie” )
W Wieczerniku nasz PAN i KRÓL daje każdemu z nas zadanie budowania porządku Bożego na ziemi: porządku pokoju, a nie walki o swoje, porządku życia, a nie uśmiercania dla własnych celów oraz porządku służby i wspólnoty przez Eucharystię. Dlatego odpowiadamy Jemu w naszych darach ołtarza:
ŚWIATŁO W POSTACI PŁOMYKÓW LIGHT – przynosimy je w darach, bo są fizycznym znakiem Bożej obecności – w tym darze wołamy, Panie Boże, abyśmy pragnęli Twoich darów i łaski dla nas i dla naszych dzieci, abyśmy dostrzegali je w naszym życiu.
RÓŻE RÓŻAŃCOWE (trzeba czuwać, czy w tym roku będą niosły swój dar) składają ofiarę na potrzeby parafii, gdyż przez każdy nasz dar mamy udział w troszczeniu się o wielkie sprawy Boże, sprawy wiary i nieba naszych następnych pokoleń.
WINNE GRONA – z nimi oddajemy nasze trudne do zniesienia i do udźwignięcia chwile. Prosimy Ciebie, PANIE JEZU, przemieniaj te chwile w wiarę, że służą one kształtowaniu naszej duszy do Ciebie, który jesteś gwarantem zwycięstwa dobra dla całego świata.
PODPŁOMYKI – Darem naszym są dzisiaj są małe chlebki – najprostszy pokarm, który DAJE POKRZEPIENIE, aby nasze dzieci USŁYSZAŁY, że są na świecie dzieci, które dzisiaj nie dostaną nawet kawałka chleba – będą głodne, że babcia i dziadek również pamiętają dni BEZ chleba.
WAZONY – wyraz zwyczajnej troski o potrzeby wspólnoty naszego Kościoła.
VOTUM WDZIĘCZNOŚCI – DAR FINANSOWY NA RENOWACJE CENNEJ FIGURY Jezusa Zwycięskiego, gdyż włącza nas ten dar do wspólnoty wielu pokoleń, które budowały tę świątynię i utrwalały wiarę całej naszej społeczności.
WINO, w którym za chwilę na ołtarzu okażesz swoją ofiarę za nas oraz WODA, która gasi pragnienie i oczyszcza, a dzisiaj dziękujemy za NIĄ i prosimy o nią: prosimy o czystą dobrą wodę do życia.
HOSTIA – biały chleb bez zakwasu. Oddajemy nasze zbyt słabe pragnienie Ciebie, Panie Jezu. Przyjmiemy Go do naszych serc i prosimy, umacniaj w nas wiarę, że przyjmujemy Ciebie samego do naszego zwyczajnego niełatwego życia.
Niesiemy dary:
ŚWIATŁO W POSTACI PŁOMYKÓW LIGHT – p. Foterk?
WINNE GRONA- mama Mileny
PODPŁOMYKI – rodzic Adasia Zaremby
WAZONY rodzic Adasia Sambora
VOTUM WDZIĘCZNOŚCI – zdjęcie figury mama Amelki
WINO i WODA rodzic Oliwiera i Mai
HOSTIA tata Olafa
Do pomocy kapłanowi przy obmywaniu stóp: p. Foterek (już umówione z kim 🙂
Wszystkie teksty będą wydrukowane i oprawione za bocznymi drzwiami (tam, gdzie spowiedź).
Wszystkie przygotowane dary przynosimy za boczne drzwi (wazon zaniesiemy jeden).
Przychodzimy z dziećmi wcześniej (15 min.), żeby w spokoju zapoznać się z miejscami i z zadaniami.
Tatusiowie dbają o ciepłą wodę w dzbanku, prześcieradło i miskę przyniesie ksiądz do zakrystii (obmywanie odbywa się po kazaniu/homilii).
|
15 marca |
15 marca
Kalendarium przygotowania Pierwszej Komunii św. w Jaczowie i w Jerzmanowej
–> 23 marca, sobota: sprzątanie kościoła, sali św. Floriana oraz podwórza za murami oraz placu parkingowego (potrzebne grabie, miotły, odkurzacz przemysłowy, płyny do mebli drewnianych, w Jerzmanowej także porządkowanie ogórdka przy figurze NMP i splot z bukszpanu nad bramą), zdobienie kwiatami tulipanów (od księdza).
–> jeśli będą już przywiezione namioty i scena na jarmark wielkanocny, to jesteśmy zaproszeni do pomocy w ustawianiu.
–> Niedziela Palmowa – Jaczów otrzyma informacje na grupie
–> Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej Jerzmanowa 18:00
Jaczów 20:00
Proszę o pełną gotowość do służby (czytania, komentarze, dary) proszę kolejnych rodziców, gdyż jeszcze zostały wolne posługi !!!
dar rodziców w Jaczowie – ksiądz poprosił o wsparcie renowacji cennej figury wielkanocnej Jezusa (z flagą zwycięstwa)
6 kwietnia, sobota, godz. 10:00 –> malowanie podestów w Ruszowicach, Tęczowa 10, potrzebna pomoc tatusiów z Jerzmanowej i z Jaczowa.
28 kwietnia, niedziela —> obowiązkowe spotkanie z rodzicami Jaczów po Mszy o 12:00, Jerzmanowa po Mszy o 13:30 –
Ksiądz poprosił, że podzielimy się na dwie grupy robocze.
4 maja, sobota —> grupa I (rodzice, którzy nie wyjeżdżają) —> generalne sprzątanie kościoła i placu (Jerzmanowa później: 18 maja)
Próby dzieci od poniedziałku przed dniem Komunii św. W Jaczowie od 6 maja codziennie od 17:00.
Każdy dzień prób dzieci to jednocześnie prace organizacyjne rodziców (dwie grupy robocze według potrzeby).
Piątek wieczorem spowiedź święta dzieci i rodzin (szczegóły na bieżąco).
Z Bogiem!
|
25 lutego |
25 lutego
– Rodzice przyjęli, że na dzień kapłański przygotowujemy w podarunku skrzyneczki, które dzieci własnymi rączkami obsadzą kwiatami wiosennymi. Dobrze by było, żeby przewidzieć, żeby nie były przekwitnięte na koniec marca ;-). Zrozumiałam, że dwoje dzieci szykuje wspólnie jedną skrzynkę. Bardzo proszę o zdjęcia lub mini-filmiki z pracą dzieci. Zmontuję video-klip do piosenki-niespodzianki („Postanawiam iść za moim Panem”). W Wieki Czwartek, w dniu kapłańskim przedstawimy nasz dar. Każde dziecko bierze udział w przygotowaniu tej niespodzianki.
Można przysyłać zdjęcia/filmiki z:
-sadzeniem
-pozdrowieniami (np. pomachać),
-z życzeniami mówionymi,
-jeśli dziecko z jakiegoś powodu nie chce być widoczne na filmie, to może napisać, narysować laurkę, podpisać i nagrać/sfotografować sama laurkę
-z zabawą dzieci, które razem przygotowywały skrzyneczkę (tak, jakbyście przygotowywali relację/pozdrowienia np. z podróży) – z pewnością nie zabraknie uroczych chwil, godnych upamiętnienia.
W sobotę, 23 marca, ksiądz Proboszcz zaprosi nas do przygotowania kościoła na uroczystości Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia. Czuwamy, jakie prace będą konieczne.
W Wielkim Tygodniu na bieżąco również będę nas wszystkich prosić o pomoc w zmianie wystroju po każdej liturgii (po wieczornej liturgii Wielkiego Czwartku, po wieczornej liturgii Wielkiego Piątku).
Teraz Wielki Czwartek:
Bierzemy udział w wieczornej liturgii w Jaczowie (Jerzmanowa u siebie).
Dzieci komunijne biorą udział w obrzędzie obmywania nóg.
Potrzebujemy:
Tatusiów, mamusie do czytań mszalnych:
– I czytanie: p. Woś
– II czytanie: p. Cyran
– modlitwa wiernych: p. Warmowska (napisze, przeczyta)
– komentarz do niesionych darów: …………………………………………(kto przeczyta?, może ktoś napisze tekst własny?)
– jakie dary zaniesiemy? 1…………………………2…………………………………3………………………………..4………………………
Niosą dary: p. Foterek
Dary różne: np. kwiaty, światło, owoce, ryba, wino, chleb, kamienie (wszystko, co może mieć jakieś znaczenie duchowe, liturgiczne) albo konkrety: duże świeczuszki lighty, których używa się do świecznika przed ołtarzem, zestaw świec, zestaw wazonów, bo zawsze się tłuką… albo w darze naprawa czegoś, co ksiądz potrzebuje. Cokolwiek ustalimy, w komentarzu pięknie to opiszemy.
Rodzice mogą ofiarować dar dziękczynny w dniu kapłańskim albo zostawić taki gest na dzień Pierwszej Komunii dzieci. Według Waszej woli. Można z księdzem ustalić, co może być potrzebne.
Potrzebujemy dwóch (2) tatusiów do pomocy księdzu przy obmywaniu stóp dzieciom – ksiądz schyla się do dzieci, tatusiowie polewają wodę w dzbanie i podstawiają misę.
– pomoc przy obmywaniu stóp: p. Foterek i …………………….(kto?)
Dzieci BEZ alb. Dziewczynki pamiętają o skarpetkach (NIE rajstopy).
Wszelkie potrzebne szczegóły proszę pytać sms-em.
kmonka
|
20 lutego 2024 |
Tekst piosenki na Wielki Czwartek
TEKST NA PAMIĘĆ! : 1. Postanawiam iść za moim Panem i nie boję się Przecież zanim świat stworzony został On już kochał mnie Swoją śmiercią moją wolność kupił, spłacił cały dług Przyjacielem mnie nazywa, choć to wielki Bóg! Ref. 1 On jest perłą, wszystko sprzedam, aby kupić ją On jest mocnym fundamentem, gdy buduję dom On jest skałą, tylko na niej można pewnie stać On jest Siewcą, co wychodzi słowa życia siać
1. Postanawiam iść za moim Panem i nie boję się Przecież zanim świat stworzony został On już kochał mnie Swoją śmiercią moją wolność kupił, spłacił cały dług Przyjacielem mnie nazywa, choć to wielki Bóg! Ref. 1 On jest perłą, wszystko sprzedam, aby kupić ją On jest mocnym fundamentem, gdy buduję dom On jest skałą, tylko na niej można pewnie stać On jest Siewcą, co wychodzi słowa życia siać
Ref. 2 On jest Drogą, nie zabłądzę, gdy nią będę szedł On jest Prawdą i nikt przy Nim nie oszuka mnie On jest Światłem, a w ciemności człowiek nie chce tkwić Z Nim powstanę kiedyś z grobu, aby w pełni żyć
Coda: Jego szukam, chociaż często nie wiem o tym Tylko On zaspokoi moją tęsknotę Bo jest miłością, która nigdy się nie kończy!
Oto dziś postanawiam iść za moim Panem …
Ref. 1 On jest perłą, wszystko sprzedam, aby kupić ją On jest mocnym fundamentem, gdy buduję dom On jest skałą, tylko na niej można pewnie stać On jest Siewcą, co wychodzi słowa życia siać Ref. 2 On jest Drogą, nie zabłądzę, gdy nią będę szedł On jest Prawdą i nikt przy Nim nie oszuka mnie On jest Światłem, a w ciemności człowiek nie chce tkwić Z Nim powstanę kiedyś z grobu, aby w pełni żyć
|
10 listopada |
Drodzy rodzice, witam na stronie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
W dniu 10 listopada, piątek, o godzinie 17:00 odbyło się spotkanie rodziców z grupy roboczej.
Po wysłuchaniu księdza Proboszcza, rodzice przyjęli następujące ustalenia:
- 19 listopada odbędzie się spotkanie wszystkich rodziców po Mszy św. o 12:00 (zamiast spotkania w ostatnią niedzielę miesiąca). Przypominam o dostarczenie aktów chrztu dzieci, które były ochrzczone w innych parafiach.
- Rodzice z dziećmi z Ruszowic uczestniczą we wszystkich pracach i przygotowaniach razem w Jaczowie, ale mogą też wybierać uczestniczenie w uroczystościach, w liturgii albo w pracach Ruszowicach.
- 26 listopada – niedziela Chrystusa Króla (ostatnia niedziela starego roku liturgicznego).
- 1 lub 2 grudnia (przed pierwszą niedzielą adwentu) przygotujemy wieniec adwentowy (iglaki są dostępne na podwórku plebanii, potrzebne będą druty florystyczne nawijane, 4 świece adwentowe, naturalne elementy do strojenia).
- od 3 grudnia rozpoczynają się Roraty dla dzieci. Przygotowujemy rogaliczki lub babeczki oraz kakao (potrzebne torebki do pakowania po 2 sztuki, większe kubki do gorącego kakao, mleko w Jaczowie otrzymamy od OSP Jaczów).
w Jerzmanowej —> wtorki i środy o 7:15
w Jaczowie —> czwartki i piątki o 7:15
w Ruszowicach —> środy o 7:00 rano
5. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – poświęcenie różańców dla wszystkich dzieci, które dotąd nie mogły poświęcić swoich różańców komunijnych. W tym dniu dzieci zostaną zawierzone opiece Maryi i otrzymają medaliki (“cudowny medalik” Małgorzaty Marii Alacoque).
6. Przed Bożym Narodzeniem jesteśmy gotowi przygotować świątynię, posprzątać teren i budować wystrój świąteczny.
7. Podejmujemy wpłaty składek według informacji rodziców odpowiedzialnych.
8. Umawiamy przymiarkę do szycia alb w firmie Opus z Wrocławia według wzoru z poprzednich lat (prosty krój bez zdobień). Można zaopatrzyć się w albę od poprzednich roczników. Pani katechetka może pomóc odzyskać alby z poprzednich lat.
(jeśli coś należy dodać, wyjaśnić, zmienić, proszę o kontakt z katechetkami)
Bóg z Wami!
|