Kraków historyczny i duchowy – wyprawa klas ósmych

W dniach 17-19 września klasy ósme szkoły podstawowej w Jaczowie i w Jerzmanowej wyjechały do historycznej stolicy Polski.

Organizatorzy i przewodnicy poprowadzili nas szlakiem kościołów, zakonów, historii Narodu Polskiego i idei Zakonu Maltańskiego. Chociaż niełatwo zachować w pamięci daty i związki przyczynowo-skutkowe wydarzeń z przeszłości, jednak byli wśród nas tacy, którzy zgarniali nagrody w autokarowych konkursach księdza Proboszcza.

Zachwycająco prezentowaliśmy się na dziedzińcu zamku tańcząc “belgijkę” bez dzielenia się na swoich i nieswoich.

Dzięki hojności rycerzy Zakonu Maltańskiego oraz kierownictwa Biura Intertrans i parafialnego zespołu Caritas, mogliśmy zwiedzać wszystkie te ciekawe miejsca i przebywać w zachwycających plenerach zamku Korzkiew. Wszędzie byliśmy życzliwie ugoszczeni, ale najbardziej ujmowała nas szczera forma zwracania się do młodzieży “Drodzy Państwo”. Dziękujemy za te trzy dni dobrego odpoczynku.