Komunia 2022/2023

 sms 500 032 801
Katarzyna Mońka
 
mail   (zawsze w tytule KOMUNIA 2023)     kmonka@spjaczow.pl

WSZELKIE UWAGI I SPRAWY KIEROWAĆ BEZPOŚREDNIO DO KATECHETKI.
BÓG Z WAMI!

 

Ostatnia niedziela września

Zapraszam dzieci na spotkanie przed Mszą św. w niedzielę o 11:30 w sali św. Floriana.

W tym dniu nie ma spotkania rodziców po Mszy, ale proszę śledzić informacje o różańcu dla dzieci, bo będziemy spotykać się regularnie trzy razy w tygodniu zapewne pół godziny przed Mszą wieczorną.

 

PIOSENKA NA NIEDZIELĘ, 25 września  —> TUTAJ

A TUTAJ DLA ROZRYWKI 😉  

 

 

 

WSZELKIE MODLITWY DO ZDAWANIA NAJLEPIEJ NAGRAĆ FILMIKI

 

Formuła spowiedzi do nauki na pamięć!  – TUTAJ

 

 

 

 

****************

 

*wszystkie komunikaty będą dostępne na stronie dzieci komunijnych

*dzieci uczą się na pamięć formułę spowiedzi (taką, jaka obowiązuje w ich szkołach)

KINO DOMOWE: — ZAPRASZAM RODZICÓW DO OBEJRZENIA WSPÓLNIE Z DZIEĆMI FILMU O EUCHARYSTII

–> link tutaj

 

  •  

Różaniec dzieci

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Wasze dzieci do modlitwy na różańcu w grupie zwanej różą różańcową. Każdą grupę prowadzi animator w Ruszowicach, Potoczku, Jaczowie i Jerzmanowej. CODZIENNIE dziecko odmawia W DOMU jedną dziesiątkę różańca. Raz w miesiącu spotyka się w grupie z animatorem i innymi dziećmi na małym poczęstunku, integracji, wspólnym spacerze, wspólnej modlitwie, na króciutkiej formacji (katecheza) (sala św. Floriana, spacer lub w domu, według rozeznania). Zwracam się o pomoc dorosłych, aby rozmawiali z dziećmi i zachęcali do modlitwy dzieci. Pragniemy w Wielkim Poście ofiarować Matce Najświętszej to czuwanie modlitewne w naszych domach.

ZAPISY u katechetki pod nr telefonu 500032801.

  1. Mońka
  • Zachęcamy do podjęcia modlitwy różańcowej za dzieci własne, za chrześniaków i za dzieci z całej róży różańcowej: „Różaniec rodziców” więcej informacji na stronie http://www.rozaniecrodzicow.pl/

– zapisy u katechetki 

w naszej parafii założono już 5 róż za dzieci (czyli 80 małżeństw modli się już za dzieci własne, za dzieci chrzestne i za dzieci innych osób należących do róży)

********

Kieruję serdeczną prośbę do rodziców o pomoc w zdobywaniu wszelkich gadżetów na drobne upominki dla dzieci. Zawsze mam jakąś niewielką ilość, ale zawsze trzeba myśleć o dużo większej ilości dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy pomogli pozyskać drobiazgi. Wykorzystuję na zakończenie różańców, lampionów, na Balu Wszystkich i Świętych, na Biały Tydzień, na konkursy, za udział w zadaniach… (okazja zawsze się znajdzie). – TO NASZA PROŚBA CAŁOROCZNA 😉