Komunia 2021/2022

sms 500 032 801
Katarzyna Mońka

mail   (zawsze w tytule KOMUNIA 2021)     kmonka@spjaczow.pl

WSZELKIE UWAGI I SPRAWY KIEROWAĆ BEZPOŚREDNIO DO KATECHETKI.
BÓG Z WAMI!

Biały Tydzień —> 18:10

Biały Tydzień W ALBACH !!!! od wtorku do piątku na 18:10.

Możemy pomyśleć, czy na koniec coś dla dzieci (np. lody, dmuchańce, itp.)

Dzień Komunii świętej

11:45 zbieramy się w kościele – błogosławieństwo dzieci przez rodziców

12:00 przejście do ołtarza polowego, rozpoczęcie Mszy świętej znakiem krzyża i modlitwa na wejście  —-> PROŚBA RODZICÓW O UDZIELENIE KOMUNII ŚWIĘTEJ DZIECIOM

ok. 12:10  Liturgia Słowa —–> PIERWSZE CZYTANIE

–> Psalm i Ewangelia

–> Homilia (kazanie)

NIE WIEMY, KIEDY KSIĄDZ ZAPROSI DZIECI DO CZYTANIA SWOICH TEKSTÓW (CZUWAMY!) —> dzieci będą czytać z jednej podkładki na ambonce (teksty są według numerków i alfabetycznie – proszę , aby nauczyły się swojego numerka i znalazły go w tekście na ambonce)

Po Modlitwie Wiernych” kapłan wypowiada krótką modlitwę (kolektę) i następuje KOMENTARZ DO DARÓW

Udzielenie Pierwszej Komunii św.

Katechetka wypuszcza dzieci po kolei od ołtarza –> podchodzą po dziecko rodzice (mogą też chrzestni, może dziadkowie…) i wprowadzają dziecko głównym wejściem do świątyni. Tam przyjmuje Komunię tylko dziecko po czym wychodzą  bocznymi drzwiami z prawej strony —–>odprowadzają dziecko do ołtarza polowego (dzieci po komunii modlą się króciutko, by podziękować Panu Jezusowi)

Wszyscy na placu, również rodzice, przyjmują Komunię na zewnątrz.

Kapłan wraca i odmawia modlitwę po komunii —–> wtedy rodzice wychodzą do PODZIĘKOWANIA (czas na podziękowania rodziców i dzieci)

ok. 12:15 // 12:30 po błogosławieństwie końcowym —-> ksiądz zaprosi dzieci do zdjęcia

Po Mszy świętej rodzice i chrzestni wykonują zdjęcia w różnych ustawieniach.

WSZELKIE MODLITWY DO ZDAWANIA NAJLEPIEJ NAGRAĆ FILMIKI

Formuła spowiedzi do nauki na pamięć!  – TUTAJ

PROPOZYCJA PIEŚNI NA UROCZYSTOŚĆ KOMUNII ŚWIĘTEJ NA STRONIE 7 – LINK TUTAJ

PIOSENKA “DAJ MI USŁYSZEĆ TWÓJ GŁOS” BĘDZIE NAM TOWARZYSZYŁA W DNIU KOMUNII ŚWIĘTEJ
SŁOWA —> TUTAJ
PODKŁAD MUZYCZNY —> TUTAJ
ORYGINAŁ “DAJ MI USŁYSZEĆ TWÓJ GŁOS” –> LINK TUTAJ
albo cover tutaj —->>>>> 😉  😉  😉 😉

****************

*wszystkie komunikaty będą dostępne TYLKO na stronie dzieci komunijnych

*dzieci umieją już na pamięć formułę spowiedzi (taką, jaka obowiązuje w ich szkołach)

KINO DOMOWE: — ZAPRASZAM RODZICÓW DO OBEJRZENIA WSPÓLNIE Z DZIEĆMI FILMU O EUCHARYSTII

–> link tutaj

Różaniec dzieci

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Wasze dzieci do modlitwy na różańcu w grupie zwanej różą różańcową. Każdą grupę prowadzi animator w Ruszowicach, Potoczku, Jaczowie i Jerzmanowej. CODZIENNIE dziecko odmawia W DOMU jedną dziesiątkę różańca. Raz w miesiącu spotyka się w grupie z animatorem i innymi dziećmi na małym poczęstunku, integracji, wspólnym spacerze, wspólnej modlitwie, na króciutkiej formacji (katecheza) (sala św. Floriana, spacer lub w domu, według rozeznania). Zwracam się o pomoc dorosłych, aby rozmawiali z dziećmi i zachęcali do modlitwy dzieci. Pragniemy w Wielkim Poście ofiarować Matce Najświętszej to czuwanie modlitewne w naszych domach.

ZAPISY u katechetki pod nr telefonu 500032801.

1. Mońka
  • Zachęcamy do podjęcia modlitwy różańcowej za dzieci własne, za chrześniaków i za dzieci z całej róży różańcowej: „Różaniec rodziców” więcej informacji na stronie http://www.rozaniecrodzicow.pl/

– zapisy u katechetki

w naszej parafii założono już 5 róż za dzieci (czyli 80 małżeństw modli się już za dzieci własne, za dzieci chrzestne i za dzieci innych osób należących do róży)