Komunia 2020/2021

 sms 500 032 801
Katarzyna Mońka
 
mail   (zawsze w tytule KOMUNIA 2021)     kmonka@spjaczow.pl
WSZELKIE UWAGI I SPRAWY KIEROWAĆ BEZPOŚREDNIO DO KATECHETKI.
BÓG Z WAMI!

OTRZYMAŁAM W NIEDZIELĘ PALMOWĄ TYLKO 20 STÓPEK

BRAKUJE 23 :-((

FILM

Dzieci przygotowują stopy – DO WTORKU

o stopach również niżej  –>…

Drodzy tatusiowie, ksiądz dziękuje za wtorek. Widać pracę męską. W środę, 31 marca,  mamy zadanie –> 18:30 szykujemy ciemnicę. Trzeba przywieźć wszystkie niedopalone świece z Ruszowic, rozsypać piach w mauzoleum. Inne prace okażą się na miejscu. Proszę o pomoc.

 

PROŚBA DO TATUSIÓW NA WTOREK (30 marca) godzina 17:00 – spotykamy się pod kościołem (mamy przygotować instalację do Bożego Groby) potrzebne drobne narzędzia. Będzie też nowy duży baner do zawieszenia na Florianie.

DARY WIELKI CZWARTEK
Dary ołtarza są wyrazem podejmowania przez nas misji otrzymanej od Jezusa – strzeżenia depozytu wiary w każdej epoce.

 

KWIATY- DAR NATURY OD CIEBIE DLA NAS – a teraz są wyrazem naszego uwielbienia i wdzięczności za liczne dary i łaski otrzymane od Ciebie, także TE niedostrzeżone przez nas.
 
DAR FINANSOWY NA ODNOWIENIE FIGURY SERCA JEZUSOWEGO – ten dar wyraża naszą wdzięczność Bogu, że daje nam udział w troszczeniu się o sprawy wiary i nieba tak, jak robili to nasi przodkowie.
 
ŚWIECE –  przynosimy je w darach, bo ich migoczące płomyki są fizycznym znakiem Twojego światła nauki i miłości
 
WINOGRONO – bo w przypowieści przyrównujesz nas do latorośli, które dają owoce, gdy trwają w TOBIE, Jezu. W tym darze oddajemy nasze dzieci i nas samych, i nasze starania i naszą niemoc w codziennym utrudzeniu. Przyjmij nasze rodzicielskie troski i daj poznawać Ciebie à Jedynego, prawdziwego i wiernego Boga.
 
CHLEB – znak sytości  i miłości, bo w naszej wspólnocie dzielimy się z potrzebującymi i prosimy, uzdalniaj nas do tego, abyśmy w tym trudnym czasie byli gotowi do oddawania naszego czasu, pomocnych dłoni, darów serca dla ludzi w potrzebie.  
 
HOSTIE – białe płatki chleba, w których JESTEŚ Z NAMI po wszystkie dni, aż do skończenia świata.
 
Nowe ampułki, a w nich WINO I WODA – WINO, w którym za chwilę okażesz na ołtarzu swoją krwawą ofiarę za nas oraz WODA, która gasi pragnienie i oczyszcza, a dzisiaj dziękujemy za NIĄ, bo okazuje się NIEOCZYWISTYM dobrem na ziemi.
 
Hostia – którą za chwilę zamienisz, Panie, w Twoje własne ciało. Przyjmiemy JE do naszych serc, do naszego życia, do naszych domów.

 

DZIECI PRZYGOTOWUJĄ SWOJE STOPY NA SZTYWNYM PAPIERZE, WYCINAJĄ TEN KSZTAŁT I PISZĄ WŁASNORĘCZNIE I ELEGANCKO ZDANIE: “PANIE JEZU, NA TWOJEJ OSTATNIEJ WIECZERZY UMYJ MOJE STOPY, BO CHCĘ…” I DALEJ Z SERCA DOKOŃCZĄ. W NIEDZIELĘ PALMOWĄ OSTATECZNIE POPROSZĘ ODDAĆ.

 

 

 

W ZWIĄZKU Z OGŁOSZENIEM LOCK DOWN, spotkania dzieci odwołane do 9  kwietnia.

Różaniec dzieci w czasie pandemii — „W PANdemii PAN DA więcej”

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy Wasze dzieci do modlitwy na różańcu w grupie zwanej różą różańcową.

Każdą grupę prowadzi animator w Ruszowicach, Potoczku, Jaczowie i Jerzmanowej.

CODZIENNIE dziecko odmawia W DOMU jedną dziesiątkę różańca. Raz w miesiącu spotyka się w grupie z animatorem i innymi dziećmi na małym poczęstunku, integracji, wspólnym spacerze, wspólnej modlitwie, na króciutkiej formacji (katecheza) (sala św. Floriana, spacer lub w domu, według rozeznania).

Zwracam się o pomoc dorosłych, aby rozmawiali z dziećmi i zachęcali do modlitwy dzieci.

Pragniemy w Wielkim Poście ofiarować Matce Najświętszej to czuwanie modlitewne w naszych domach.

ZAPISY u katechetki pod nr telefonu 500032801. DODATKOWO à 21 marca (niedziela) po każdej Mszy św. animatorzy będą zapisywać dzieci w Potoczku, Jerzmanowej, Ruszowicach i Jaczowie.

25 marca (czwartek) w święto Zwiastowania NMP poświęcimy różańce i zawierzymy wszystkie dzieci i ich rodziny na Mszy św. o godzinie 18:00

K. Mońka

 

Szanowni Państwo przypominamy, że w dniu 28.02 odbędzie się pomiar Naszych dzieci do alb. W wyjątkowych, naprawdę wyjątkowych sytuacjach jeśli dziecko nie będzie mogło poddać się zmierzeniu, proszę o kontakt z Gosią Szychowską. Pomiar będzie miał miejsce w salce Caritas. Dzieci od numeru 23 do 44 zapraszamy na pomiar od godziny 11.20.Dzieci od numeru 1 do 22 zapraszamy PO MSZY świętej o 12, czyli ok 12:50. Należy wraz z pomiarem wpłacić 100 zł. Jest to łączny koszt gotowej alby. Wpłaty należy dokonywać Gosi Szychowskiej lub Ani Obolewicz. Nie wiesz, w której grupie jesteś zadzwoń do Ani Obolewicz lub napisz na messengerze. Sprawdzimy i damy znać. Zaczynamy od dzieci z 2 grupy bo 1 grupa będzie miała spotkanie z Panią Kasią przed mszą. W razie pytań prosimy o kontakt. Prosimy dzielić się w/w informacjami z innymi aby informacja dotarła do wszystkich.

 

Spotkanie organizacyjne, niedziela 07 lutego:
Szanowni rodzice dzieci Komunijnych uprzejmie informuję, iż w dniu dzisiejszym miało miejsce spotkanie grupy organizacyjnej, na którym podjęto decyzję m.in. w temacie alb. Ustalono, iż po analizie ofert otrzymanych od kilku krawcowych najlepszą pod względem cenowym była oferta 2w1 tj. ZAKUPU MATERIAŁU, SZNURA WRAZ Z USŁUGĄ SZYCIA. Koszt w/w zestawu wyniesie 100 zł płatne dodatkowo oprócz uiszczanej co miesięcznej składki. Teraz dalsze szczegóły…

Alby będą uszyte na miarę. Pomiar zaplanowano na dzień 28.02. Co do szczegółów godziny pomiarów podamy szczegóły jak tylko ustalimy to z krawcową. Wstępnie planuje się pomierzyć dzieci przynajmniej w dwóch grupach. Najprawdopodobniej przed u po mszy świętej na godzinę 12.00. W tym dniu będziemy zbierały od Państwa całość tj. 100 zł z tego 50 zł od dziecka przekażemy krawcowej w formie zaliczki a 50 zł wpłacimy przy odbiorze.

Jeśli ktoś nie będzie chciał z różnych względów skorzystać z tej propozycji a np. skorzystać z materiału z roku poprzedniego proszę o kontakt z Panią Kasią. Wybraliśmy kompleksową usługę gdyż nie znaleźliśmy krawcowej która uszyłaby albę za mniej niż 80 zł do tego trzeba byłoby dodać koszt sznura.

W wyjątkowych, naprawdę w wyjątkowych sytuacjach jeśli ktoś chciałby skorzystać z usługi kompleksowej ale w dniu 28.02 nie mógł przyjść z dzieckiem do mierzenia proszę o kontakt z Gosią Szychowska.

Jest prośba od księdza, aby dzieci w dniu Komunii były jednakowo ubrane. Zamieszczę na messanger  zdjęcie alby, która jest wskazana jako wzór. Osoby, które mają albę i zgłosiły ten fakt, proszę o kontakt z Anią Obolewicz

 

PO SPOTKANIU RODZICÓW NIEDZIELA, 24 stycznia

Dziękuję za prace bożonarodzeniowe. Dziękuję za wytrwałość i za Waszą pokorę.

 • W sobotę, 30 stycznia, sprzątamy wystrój bożonarodzeniowy – zapraszam rodziców o 10:30 według listy dzieci od numeru 21 do końca. Jeśli ktoś nie może, to prosi kogoś w zastępstwie.
 • PYTANIE PROŚBA – może ktoś z rodziców mógłby wyciąć na przykład z płyty pilśniowej czy cieńszej OSB takie kształtki szpuli  do nawijania światełek z choinek? Dobrze by służyły i można podpisać i wiadomo będzie, że to Jaczów! nie ruszać!  😉
 • W sprawie alb – szukamy krawcowej, która zechce przyjąć materiał, oszacować potrzebne brakujące metry, abyśmy dokupili oraz uszyć alby według w wzoru z poprzedniego roku (3-4 rozmiary a nie według wymiarów dziecka) – przekazujemy informacje do grupy organizacyjnej. Po uroczystości komunijnej alby pozostają w parafii jako dar rodziców.
 • Poszukujemy fotografa, który zgodzi się nie tylko sfotografować uroczystość Komunii, ale zaprosimy go na kilka spotkań dzieci (Droga Krzyżowa, Wielki Czwartek, może jeszcze jeden dzień przygotowań).
 • Minął termin złożenia Aktu Chrztu dziecka, które było ochrzczone w innej parafii. Duże zaległości 🙁  . Dzieci chrzczone w Jaczowie i w Jerzmanowej mają już swoje dokumenty na miejscu w kartotece.
 • Dzieci z rodzicami uczestniczą we Mszy świętej niedzielnej o godzinie 12:00 lub 17:00 w Jaczowie.
 • Spotkania dzieci przed niedzielną Mszą św.
 •  
 • 31 stycznia – numery 1-25
 • 7 lutego – numery 26-51
 • 14 lutego – 1-25
 • 21 lutego – 26-51
 • 28 lutego – 1-25
 • 7 marca – numery 26-51
 • 14 marca – 1-25
 • 21 marca – 26-51
 • 28 marca – 1-25
 • 4 kwietnia 26-51

FORMUŁA SPOWIEDZI DO NAUKI NA PAMIĘĆ — dzieci z innych szkół uczą się swoich formułek w szkole

–> link tutaj

Rachunek sumienia – informacyjnie –> strona 136

KINO DOMOWE: — ZAPRASZAM RODZICÓW DO OBEJRZENIA WSPÓLNIE Z DZIEĆMI FILMU O EUCHARYSTII

–> link tutaj

 

 

PO SPOTKANIU 29 LISTOPADA:
 1. GRUPA ORGANIZACYJNA RODZICÓW – 7 OSÓB (W TYM DWIE OSOBY Z RUSZOWIC)
 2. DZIECI Z RUSZOWIC PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO PRZYJĘCIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W MAJU, W SOBOTĘ, W RUSZOWICACH – DATA ZOSTANIE USTALONA W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE
 3. TWORZYMY TRZY GRUPY W MEDIACH DO KONTAKTÓW  1. – RUSZOWICE (TWORZĄ WŁASNE KONTAKTY U PANI BASI)     2. – MESSENGER  (PANI MAŁGOSIA)  3. – WHATSAPP  (PANI LILIANA) – WIADOMOŚCI ODE MNIE BĘDĄ DOCIERAŁY DO TYCH TRZECH OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZA ZADANIE ROZESŁAĆ INFORMACJE W SWOICH GRUPACH MEDIALNYCH.
 4. WSZYSCY ŚLEDZIMY WIADOMOŚCI NA STRONIE PARAFII I NA STRONIE DZIECI KOMUNIJNYCH – MAMY JUŻ DOŚWIADCZENIE, ŻE POJAWIAJĄ SIĘ NA OSTATNIĄ CHWILĘ (TAK POZOSTANIE).
 5. ALBY BĘDĄ JEDNAKOWE DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNEK, SZYTE WEDŁUG BARDZO PROSTEGO WZORU ZE SZNURKIEM W PODSTAWOWYCH 3-4 ROZMIARACH. MATERIAŁ OTRZYMALIŚMY PO POPRZEDNIEJ GRUPIE KOMUNIJNEJ. DO NAS NALEŻY ZNALEZIENIE KRAWCOWEJ I UZUPEŁNIENIE MATERIAŁU, GDYŻ OBECNIE GRUPA JEST LICZNIEJSZA. MOŻNA UMÓWIĆ SIĘ Z POPRZEDNIĄ GRUPĄ Z PAŹDZIERNIKA – MOŻE KTOŚ ZECHCE ODDAĆ SWOJĄ ALBĘ.
 6. DWIE PANIE PRZYJMUJĄ SKŁADKI RODZICÓW ZAWSZE PO SPOTKANIU NA KONIEC MIESIĄCA (CHYBA, ŻE UMÓWICIE SIĘ PAŃSTWO INACZEJ). W SKŁADKACH UJĘTY JEST KOSZT FOTOGRAFA.
 7. ZAZNACZAMY W SWOICH KALENDARZACH, ŻE MOŻLIWY TERMIN PRAC PRZED BOŻYM NARODZENIEM TO 19 GRUDNIA (SOBOTA RANO) ALBO 21,22,23 GRUDNIA PO POŁUDNIU. PRZYJMUJEMY, ŻE OSOBA, KTÓRA NIE MOŻE UCZESTNICZYĆ W DANYM DNIU WE WSPÓLNEJ PRACY, W MIARĘ MOŻLIWOŚCI SZUKA ZAMIENNIKA (MOŻE BYĆ TEŻ KTOŚ Z BLIŻSZEJ/DALSZEJ RODZINY).
 8. DZIECI KOMUNIJNE UCZESTNICZĄ W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ O DOWOLNIE WYBRANEJ GODZINIE. ZAJĘCIA DZIECI PRZED MSZĄ O 12:00 ROZPOCZNĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO PO ODWOŁANIU RESTRYKCJI.
 9. PROSZĘ O DOSTARCZENIE AKTÓW CHRZTU TYCH DZIECI, KTÓRE NIE BYŁY OCHRZCZONE W JACZOWIE (JERZMANOWEJ) – TERMIN DO 20 STYCZNIA.

 

 

Proszę dodać do ulubionych stronę parafia Jaczów

Rodzice tworzą grupę do kontaktów na Messenger.

nazwa:       Komunia 2021 r. – JACZÓW

Proszę dać się zaprosić. 🖐
Bóg z Wami!
kmonka

 

Lista dzieci na stronie 4

 

ODWOŁUJEMY SPOTKANIA PRZED MSZĄ NA CZAS NASILENIA PANDEMII. O ZMIANACH POINFORMUJEMY.

KATARZYNA MOŃKA

***************************

 

**********************************************************

*******************************************************************************************************

Kieruję serdeczną prośbę do rodziców o pomoc w zdobywaniu wszelkich gadżetów na drobne upominki dla dzieci. Zawsze mam jakąś niewielką ilość, ale zawsze trzeba myśleć o dużo większej ilości dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy pomogli pozyskać drobiazgi. Wykorzystuję na zakończenie różańców, lampionów, na Balu Wszystkich i Świętych, na Biały Tydzień, na konkursy, za udział w zadaniach… (okazja zawsze się znajdzie). – TO NASZA PROŚBA CAŁOROCZNA 😉