Komunia 2018/2019

KONTAKT (w tym uwagi, korekty,) : sms 500 032 801
Katarzyna Mońka
mail   (zawsze w tytule KOMUNIA 2019)     kzmonka@o2.pl

Wszystkie wiadomości na stronie są aktualne 🙂

DRODZY RODZICE

Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania naszych dzieci do przyjęcia Komunii Świętej.

W środę, 20 lutego zapraszam na spotkanie w sali Floriana w Jaczowie.

g. 19:00

Od najbliższej niedzieli, 24 lutego wszystkie  dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do pierwszych ławek. Ksiądz Proboszcz wyczytuje obecność. Przypominam o spotkaniach w Jaczowie przed Mszą św. Jesteśmy z muzykami od 10:50 w salce.

Proszę już zaglądać na stronę 3. z linkami do pieśni.

ZAWSZE ZAGLĄDAMY NA STRONĘ 3. DO PIOSENEK NA NAJBLIŻSZA NIEDZIELĘ.

NAJWAŻNIEJSZE JEST NASZE ZJEDNOCZENIE

W GOTOWOŚCI DUCHOWEGO PRZYGOTOWANIA SERC NASZYCH DZIECI NA PRZYJĘCIE JEZUSA W EUCHARYSTII.

Dziękuję za zimowe grzanie. Zima mija 😉

DZIECI SPOTYKAJĄ SIĘ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZINIE 11:00

NA PRZYGOTOWANIU DO MSZY ŚW.

PRZEZ UCZESTNICTWO W LITURGII DZIECI OSWAJAJĄ SIĘ Z OBECNOŚCIĄ JEZUSA W ŻYCIU KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM NA PRZYGOTOWANIA PIEŚNI DOSTĘPNYCH NA STRONIE 3. ORAZ DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ OD GODZ. 11:00

(WSPÓLNE ŚPIEWY, CZYTANIA MSZALNE, DARY EUCHARYSTYCZNE, PRZEBYWANIE W OBECNOŚCI PANA JEZUSA) – ZAPRASZAM, ABY PRZYJĄĆ TEN CZAS JAKO INTEGROWANIE GRUPY (NIE WSZYSTKIE DZIECI SĄ Z NASZEJ SZKOŁY) ORAZ JAKO CZAS PRZYJMOWANIA JEZUSA DO SWOJEGO ŻYCIA. PROSZĘ, ABY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI RODZICE BYLI WTEDY OBECNI, GDYŻ DAJEMY DZIECIOM ŚWIADECTWO, ŻE IDZIEMY TĄ DROGĄ RAZEM Z NIMI.

W RAZIE WYJĄTKOWEJ SYTUACJI NIEOBECNOŚCI KATECHETKI PROSZĘ, ABY OBECNI DOROŚLI MIELI BACZENIE NA DZIECI, KTÓRE PRZYJDĄ BEZ OPIEKI.

SPOTKANIA RODZICÓW ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ OSTATNIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA ORAZ NA WEZWANIE KSIĘDZA PROBOSZCZA.

lista dzieci na stronie 4.

Kieruję serdeczną prośbę do rodziców o pomoc w zdobywaniu wszelkich gadżetów na drobne upominki dla dzieci. Zawsze mam jakąś niewielką ilość, ale zawsze trzeba myśleć o dużo większej ilości dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy pomogli pozyskać drobiazgi. Wykorzystuję na zakończenie różańców, lampionów, na Balu Wszystkich i Świętych, na Biały Tydzień, na konkursy, za udział w zadaniach… (okazja zawsze się znajdzie). – TO NASZA PROŚBA CAŁOROCZNA 😉

PIEŚNI DO SŁUCHANIA I DO NAUKI –> STRONA 3

• Ustalenia dotyczące składki rodzice uznali za ważne nadal: 50 zł miesięcznie – od września do maja. Składki wpłacamy bezpośrednio do rąk mamy Michałka
  • W dniu uroczystości z pewnością każdemu dziecku zostanie wręczony dar Pisma Świętego, dodatkowa składka.
  • W październiku, miesiącu Maryjnym, dzieci OTRZYMAŁY JUŻ różańce i medaliki z rąk swoich rodziców. W w późniejszych okresach liturgicznych otrzymają książeczki, należy zaopatrzyć się w te dewocjonalia we własnych zakresie, przy czym ksiądz zaznaczył, że nie ma to być przymus, a raczej uczestnictwo w życiu i tradycji Kościoła (może w rodzinach są to dary od chrzestnych). Na uroczystości Komunii św. należy dziecku podać jego świecę od Chrztu.
  • Fotografowanie – obie miejscowości ustalały według własnych decyzji.