Komunia

Wszelkie uwagi do strony oraz informacje do publikacji proszę tu: sms 500 032 801 Katarzyna Mońka

mail: kzmonka@master.pl

Bardzo proszę o zgłaszanie dzieci pierwszokomunijnych, których nazwiska nie widnieją na liście. Adres jak powyżej z dopiskiem “Komunia 2018 Jaczów (Jerzmanowa)” lub też osobiście na kartce zawsze, gdy się widzimy. Potrzebne informacje: imię i nazwisko dziecka, imiona rodziców, kontakty do rodziców (jeden lub dwa), gdzie dziecko chodzi do szkoły, gdzie otrzymało Chrzest, data urodzenia.

PRZYGOTOWANIE I STROJENIE ŚWIĄTYNI NA OKRES BOŻEGO NARODZENIA W NASZYCH RĘKACH.

KSIĄDZ PROBOSZCZ ZAPRASZA SERDECZNIE DO POMOCY W DNIU 22 GRUDNIA OD GODZINY 17:00.

W TYM DNIU NAJBARDZIEJ PROSZĘ  O ODPOWIEDZIALNOŚĆ GRUPY  II, III oraz VI.

 

* Przez cały okres Adwentu zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Roratach.

Czwartki i piątki – Msza św. roratnia 7:15 – 7:45. Po Mszy dzieci zaproszone są na rogalika i kakao, które zabiorą na drogę do szkoły.

Na Msze dzieci przychodzą z lampionikami.

* W szkole organizowany jest konkurs na ozdoby do zawieszenia na choinkę przygotowane metodą origami. Proszę pamiętać, aby podpisać prace (ostateczny termin: 20 grudnia).

Dobrego natchnienia i dobrego oczekiwania na Boże Narodzenie! – Katarzyna Mońka

ZA WSPÓLNA PRACĘ I CZAS SPĘDZONY PRZY PAPIEROWYCH OZDOBACH SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 😉

 

Znalezione obrazy dla zapytania ozdoby świąteczne origami

LINKI DO FIGUR PAPIEROWYCH I DO ORIGAMI :

GWIAZDA

DZWONEK

ANIOŁ

 

Dziękuję za zainteresowanie coroczną akcją KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH w naszej parafii. Dla zainteresowanych rodziców dołączam zgodę, którą należy wypełnić, podpisać i dostarczyć możliwie najszybciej.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia (wtorek) w naszej parafii dzieci będą kolędowały w Jaczowie, w Smardzowie, w Ruszowicach i w Jerzmanowej, przebrane za dzieci różnych kontynentów, przedstawiając mini-jasełka i zbierając datki na wolontariat i środki medyczne w Vélingarze w roku 2018 dla naszej znajomej siostry Reginy Mnich, a część zebranych środków zostanie przekazana zgodnie z intencją Papieskich Dzieł Pomocy Dzieciom Kół Misyjnych w Polsce dla dzieci w Syrii.

W Jaczowie (w przebraniach) rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 12:00 (porządek świąteczny mszy świętych). Następnie o 14:00  dzieci z Jaczowa spotykają się pod kościołem, gdzie ustalimy ulice do kolędowania. Od godziny 14:00 do 16:00 kolędowanie w domach naszej parafii.

W Jerzmanowej (gotowi do kolędowania) rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 13:00, po Mszy bezpośrednio spotykamy się pod kościołem i ustalamy ulice do kolędowania.

Trzy- cztero-osobowe grupy dzieci powinny chodzić w towarzystwie starszych opiekunów,  dlatego prosimy o deklarowanie się do opieki w tym dniu.

————————————————————————————————————-

 • | |   Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka ………………………………………………………………………………

w kolędowaniu „Małych Misjonarzy” w dniu 26 grudnia (wtorek) od godziny 14:00 do 16:00.

 • | |   Wyrażam zgodę na prowadzenie grupy dzieci ………………………………………………………………………

w czasie kolędowania „Małych Misjonarzy” – Kolędników Misyjnych w dniu 26 grudnia (wtorek) od godziny 14:00 do 16:00.

Katechetka

podpis rodzica

 

SPOTKANIE WSZYSTKICH RODZICÓW  31 grudnia (pod znakiem zapytania) PO MSZY O GODZINIE 11:30

Kieruję serdeczną prośbę do rodziców o pomoc w zdobywaniu gadżetów na drobne upominki dla dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy pomogli pozyskać drobiazgi wykorzystane na Balu Wszystkich i Świętych. Następna planowana akcja: adwent, roraty, lampiony, kolędnicy misyjni.

DZIECI CHĘTNE DO ŚPIEWANIA SPOTYKAJĄ SIĘ W NIEDZIELĘ PRZED MSZĄ ŚW. W KOŚCIELE O GODZINIE 10:50  NA PRÓBIE ŚPIEWU ZE SCHOLĄ.

Pomagamy dzieciom w nauce śpiewu “HYMNU III TYSIĄCLECIA” (wszystkie zwrotki jak na stronie 3.) Otwórzcie bramylink tutaj

–> pieśni na stronie 3.

Schola dziecięca przygotowuje pieśni już w piątek o godzinie 17:00 w sali św. Floriana. Prowadzenie: p. Kamila Śpiewak i p. Dorota Gizicka.

DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE SPOTYKAJĄ SIĘ W SALCE ŚW. FLORIANA NA PRZYGOTOWANIU DARÓW, CZYTAŃ, DZIECIĘCEJ MODLITWY WIERNYCH. CZEKAMY NA DZIECI OD GODZINY 10:50.

ZAJĘCIA TE MAJĄ NA CELU INTEGROWANIE DZIECI KOMUNIJNYCH POPRZEZ WSPÓLNE DZIAŁANIA, WSPÓLNE PRZYGOTOWYWANIE DO MSZY ŚWIĘTEJ, WSPÓLNĄ PRACĘ, PRZEBYWANIE ZE SOBĄ, POZNAWANIE SIĘ ZE WZGLĘDU NA TO, ŻE POCHODZIMY Z RÓŻNYCH SZKÓŁ.

PLANUJEMY WYKONYWANIE ZADAŃ PRZEZ 15-20 MINUT, PO CZYM DZIECI POWINNY PRZEJŚĆ DO KOŚCIOŁA, ZAJĄĆ MIEJSCE W ŁAWKACH I ĆWICZYĆ ŚPIEW BEZ PODCHODZENIA DO MIKROFONÓW.

DZIECI, KTÓRE PRZYCHODZĄ PÓŹNIEJ, PROSZONE SĄ OD RAZU DO KOŚCIOŁA.

RODZICÓW SERDECZNIE PROSZĘ O ZAŁATWIANIE WSZELKICH SPRAW PO MSZY ŚWIĘTEJ.

Grupy robocze rodziców podajemy na stronie 2.

RORATY W KAŻDY CZWARTEK I PIĄTEK O GODZINIE 7:15. Po roratach dzieci zapraszane są na rogaliczka i kakao do sali św. Floriana. Rodzice dzieci komunijnych biorą udział w pieczeniu rogalików  i przygotowaniu kakao dla wszystkich dzieci obecnych na Roratach.

 

3 grudnia o godzinie 9:30 – Przygotowanie wieńca adwentowego – grupa V.

8 grudnia o godzinie 18:00 dzieci spotykają się na Mszy Świętej w dniu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej MARYI PANNY. Po Mszy udajemy się do sali WDK w Jaczowie i do sali strażackiej w Jerzmanowej, gdzie dzieci wraz z rodzicami przygotują ozdoby choinkowe w formie ORIGAMI. Proszę przynieść kolorowe kartki, nożyczki, klej i sznureczki na zawieszki. Ozdoby posłużą do ustrojenia choinki w kościele.

Roraty w Jerzmanowej: 5, 6 grudnia,  12,13 grudnia, 19, 20 grudnia

Roraty w Jaczowie: 7, 8 grudnia, 14,15 grudnia, 21, 22 grudnia

 

Tradycyjnie w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia Kolędnicy Misyjni ruszają z Gwiazdą i z dobrym słowem do naszych parafian. Ich dzieło od 5 lat służy naszej zaprzyjaźnionej Misji w Senegalu. Zachęcam rodziców i dzieci pierwszokomunijne do włączenia się do kolędowania w Jerzmanowej, w Jaczowie, w Ruszowicach i w Smardzowie. Zainteresowanym chętnie podam szczegóły.

Stowarzyszenie uBiblijnieni.pl ogłasza konkurs wiedzy z zakresu Ewangelii według św. Mateusza. W ubiegłym roku startowało w nim ponad 30 uczniów naszej szkoły. W tym roku etap szkolny przeprowadzimy 1 lutego 2018 r. Zapraszam rodziców do pomocy dzieciom chętnym. Na parafialnej stronie głównej jest podany banerek oraz linki do testów i quizów z odpowiedziami. Warto wypróbować siły nawet jako formę rodzinnej zabawy.

 

 

DLA TYCH RODZICÓW, KTÓRZY NIE MOGLI BYĆ OBECNI PRZY MIERZENIU ALB –> LINK DO SPOSOBU MIERZENIA DZIECKA: tutaj

 

Nowe pieśni na niedzielę 10 grudnia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3. strona)

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH W KAŻDĄ OSTATNIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA ZAWSZE PO MSZY ŚW. O GODZINIE 11:30

 • Termin uroczystości Pierwszej Komunii świętej
 • Jaczów: 13 maja godzina 11:00         
 • Jerzmanowa: 27 maja godzina 11:00

 

 • Ustalenia dotyczące składki: 50 zł miesięcznie – od września do maja. Składki wpłacamy bezpośrednio na konto parafii Jaczów z dopiskiem Komunia Jaczów (Jerzmanowa) oraz imię i nazwisko dziecka:
  Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Jaczów ul. Główna 38, 67-200 Głogów;  BS   34 86460008 0000 0600 0749 0001
 • W dniu uroczystości każdemu dziecku zostanie wręczone Pismo Święte (dodatkowa kwota z tego tytułu zostanie podana w późniejszym terminie).
 • W październiku, miesiącu Maryjnym, dzieci otrzymały różańce i medaliki. W późniejszych okresach liturgicznych otrzymają książeczki. Na uroczystości Komunii św. należy dziecku podać jego świecę od Chrztu.
 • Fotografowanie – pan Zbigniew Lipowski.

PIERWSZE SPOTKANIE Z NOWĄ GRUPĄ DZIECI ODBYŁO SIĘ: 10 WRZEŚNIA 2017 r. – od tej chwili spotkania odbywają się regularnie!

ZAPRASZAMY CHŁOPCÓW DO NOSZENIA DARÓW, DO CZYTANIA MODLITWY WIERNYCH. PROSZĘ RODZICÓW O ZGŁASZANIE DZIECI CHĘTNYCH. JEST TO CZAS PRZYGOTOWANIA DZIECI DO ICH PEŁNEGO UDZIAŁU W EUCHARYSTII.  CZYTANIE NALEŻY ZAWSZE PRZYGOTOWAĆ Z RODZICAMI PRZED NIEDZIELNĄ MSZĄ ŚW. NIESTETY, PRZEZ CAŁY WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK NIE ZGŁOSIŁO SIĘ JESZCZE DZIECKO CHĘTNE DO CZYTANIA.

DZIECI PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ UCZESTNICZĄ REGULARNIE W NABOŻEŃSTWACH W CIĄGU CAŁEGO ROKU LITURGICZNEGO.

Najbliższe spotkania adwentowe w grudniu dwa razy w tygodniu o godzinie 07:15.