Komunia 2018/2019

Najnowsze informacje będą umieszczane na początku wpisów.
sms 500 032 801
Katarzyna Mońka
mail   (zawsze w tytule KOMUNIA 2019)     kzmonka@o2.pl

Otrzymałam tylko dwie butelki, dlatego ponaglam Państwa, gdyż tatusiowie muszą przygotować jeszcze dalszy etap tego podarunku.

WIELKI CZWARTEK:

KOMENTARZ PRZED ROZPOCZĘCIEM LITURGII :  – PANI JOANNA

PIERWSZE CZYTANIE : – PAN EMIL

DRUGIE CZYTANIE : – PAN PIOTR

MODLITWA WIERNYCH : PANI ANETA I PAN GRZEGORZ

KOMENTARZ DO DARÓW (kto przeczyta) : – ????

DARY NIOSĄ:

– LAMPY OLIWNE :  PANI RENATA I PANI PATRYCJA

-WINOGRONO : PAN ROBERT

-CHRZCIELNICA : PANI AGNIESZKA

-WINO I HOSTIA : PANI BARBARA I PAN BARTEK

DO OBRZĘDU OBMYWANIA NÓG Z KAPŁANEM (ZARAZ PO KAZANIU) : – PAN ROBERT I ?????  (kto pomoże –> DZBANEK I MISKA)

Spotykamy się o 18:45 w kościele, z przodu.

Wszystkie pozostałe dzieci przygotowały wiadomość w butelce i proszę rodziców o dostarczenie ich do wtorku. Dziękuję za te, które już są gotowe.

Przypominam: PROSZĘ PRZYGOTOWAĆ WIADOMOŚĆ DLA KSIĘDZA W BUTELCE I TEN DAR OD DZIECI ZOSTANIE WRĘCZONY JEMU PRZED LITURGIĄ WIELKIEGO CZWARTKU. WSZELKIE POMYSŁY DOZWOLONE, PAMIĘTAJMY TYLKO, ŻE TO PREZENT.

WOLNE FLAŻOLETY CHĘTNIE ODKUPIĘ ALBO PROSZĘ O ZWROT – km

WIELKI CZWARTEK:  17:00 JERZMANOWA, 19:00 JACZÓW

• UCZESTNICTWO DZIECI W LITURGII WIELKOCZWARTKOWEJ – OBRZĘD OBMYCIA NÓG, DZIECI W ALBACH (DZIEWCZYNKI PRZYCHODZĄ W GETRACH I SKARPETKACH),
  • RODZICE SĄ GOTOWI DO POSŁUGI W CZASIE MSZY ŚWIĘTEJ (CZYTANIA, KOMENTARZE, MODLITWA, DARY),
  • PROSIMY BARDZO, ABYŚMY ZAANGAŻOWALI SIĘ DO PRAC PORZĄDKOWYCH W PONIEDZIAŁEK I WTOREK (15 i 16/04) OD GODZINY 17:00)
  • RODZICE UMÓWILI FILMOWCA I FOTOGRAFA DO REJESTROWANIA UROCZYSTOŚCI WIELKOCZWARTKOWEJ ORAZ PIERWSZOKOMUNIJNEJ – OPŁATA ZA ZDJĘCIA I FILM TO DODATKOWE 107 ZŁ)
  • Należy już uiszczać składki na filmowanie i zdjęcia.

BARDZO PROSZĘ JUŻ DOSTARCZAĆ ZAŚWIADCZENIA O CHRZCIE DZIECI – DOTYCZY DZIECI OCHRZCZONYCH POZA NASZĄ PARAFIĄ.

UROCZYSTOŚĆ PRZYJĘCIA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ:

• MOTYW PRZEWODNI KOMUNII: (JÓZEF PRZEWODNIK) TAJEMNICA ŚW. JÓZEFA – PATRONA RODZIN, KWIATY: LILIE (ATRYBUT ŚW. JÓZEFA) oraz: “DZIECI KOMUNIJNE MODLĄ SIĘ ZA DZIECI ŚWIATA”.
  • DZIECI OTRZYMAJĄ DO ODCZYTANIA Z KARTKI KRÓTKIE FRAGMENTY MÓWIĄCE O NIEDOLI DZIECI W RÓŻNYCH CZĘŚCIACH ŚWIATA;
  • PIEŚNI DO NAUKI DLA DZIECI I RODZICÓW ZOSTANĄ WKRÓTCE PODANE
  • CAŁY TYDZIEŃ POPRZEDZAJĄCY UROCZYSTOŚĆ KOMUNII BĘDZIE WYPEŁNIONY SPOTKANIAMI DZIECI I RODZICÓW ORAZ PRACAMI (SPRZĄTANIE, STROJENIE)
  • W DNIU PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. DZIECI OTRZYMAJĄ PISMO ŚWIĘTE (ZOSTANIE PRZYGOTOWANA DOKŁADNA LISTA CHĘTNYCH);
  • KSIĄŻECZKA KOMUNIJNA: “IDĘ DO OJCA”
  • ŚWIECA – PRZYGOTOWAĆ ŚWIECE OD CHRZTU
  • BARDZO PROSZĘ O KONTAKT W SPRAWIE SKŁADEK USTALONYCH PRZEZ RODZICÓW POD NUMEREM TEL. 784$317$101  P. JOANNA BABULA.

NUTY

Flażolet - łatwy sposób na miłe muzykowanie - śpiewnik - Wietrzyński

OTO MELODIA –> LINK

DRODZY RODZICE

OBECNOŚĆ DZIECI w niedziele, na Drogach Krzyżowych, na spotkaniach JEST SPRAWDZANA.

Proszę już zaglądać na stronę 3. z linkami do pieśni.

FORMUŁA SPOWIEDZI Z PODRĘCZNIKA kl. 3

ZAWSZE ZAGLĄDAMY NA STRONĘ 3. DO PIOSENEK NA NAJBLIŻSZA NIEDZIELĘ.

lista dzieci na stronie 4.

Kieruję serdeczną prośbę do rodziców o pomoc w zdobywaniu wszelkich gadżetów na drobne upominki dla dzieci. Zawsze mam jakąś niewielką ilość, ale zawsze trzeba myśleć o dużo większej ilości dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy pomogli pozyskać drobiazgi. Wykorzystuję na zakończenie różańców, lampionów, na Balu Wszystkich i Świętych, na Biały Tydzień, na konkursy, za udział w zadaniach… (okazja zawsze się znajdzie). – TO NASZA PROŚBA CAŁOROCZNA 😉

PIEŚNI DO SŁUCHANIA I DO NAUKI –> STRONA 3

• Ustalenia dotyczące składki rodzice uznali za ważne nadal: 50 zł miesięcznie – od września do maja. Składki wpłacamy bezpośrednio do rąk p. Joanny Babuli TEL. 784$317$101.
  • W dniu uroczystości z pewnością każdemu dziecku zostanie wręczony dar Pisma Świętego, dodatkowa składka (przyjmuję zapisy chętnych).
  • W październiku, miesiącu Maryjnym, dzieci OTRZYMAŁY JUŻ różańce i medaliki z rąk swoich rodziców. Można zakupić już książeczki, należy zaopatrzyć się w te dewocjonalia we własnych zakresie, przy czym ksiądz zaznaczył, że nie ma to być przymus, a raczej uczestnictwo w życiu i tradycji Kościoła (może w rodzinach są to dary od chrzestnych). Na uroczystości Komunii św. należy dziecku podać jego świecę od Chrztu.