Komunia 2018/2019

KONTAKT (w tym uwagi, korekty,) : sms 500 032 801
Katarzyna Mońka
mail   (zawsze w tytule KOMUNIA 2019)     kzmonka@o2.pl

9 grudnia (niedziela) rodzice wręczą swoim dzieciom medaliki Niepokalanej. Zachęcam do rozglądania się i zakupienia, jeśli macie Państwo taką potrzebę. Pewna liczba jest dostępna z poprzednich lat.

ZAWSZE ZAGLĄDAMY NA STRONĘ 3. DO PIOSENEK NA NAJBLIŻSZA NIEDZIELĘ.

02 GRUDNIA ROZPOCZYNAMY ADWENT I RORATNIE SPOTKANIA DZIECI Z LAMPIONAMI NA PORANNEJ MSZY ŚWIĘTEJ o godzinie 7:15.

JERZMANOWA – WTORKI I ŚRODY

JACZÓW – CZWARTKI I PIĄTKI

TRADYCJĄ NASZEJ PARAFII SĄ ROGALICZKI I KAKAO DLA DZIECI.

O2 GRUDNIA UDOSTĘPNIMY LISTY DLA OCHOTNIKÓW, KTÓRZY SA GOTOWI UPIEC ROGALE NA POSZCZEGÓLNE DNI. PRZYJMUJEMY WSTĘPNIE, ŻE NALEŻY PRZYGOTOWAĆ OK. 100 ROGALICZKÓW. NADMIAR ZAZWYCZAJ ZANOSILIŚMY DO SZKOŁY, ZAWSZE NA PRZERWACH ZNAJDĄ SIĘ GŁODNE ŁASUCHY.

PRZEZ UCZESTNICTWO W LITURGII DZIECI OSWAJAJĄ SIĘ Z OBECNOŚCIĄ JEZUSA W ŻYCIU KOŚCIOŁA. ZAPRASZAM NA PRZYGOTOWANIA PIEŚNI DOSTĘPNYCH NA STRONIE 3. ORAZ DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA W KAŻDĄ NIEDZIELĘ OD GODZ. 11:00

NAJWAŻNIEJSZE JEST NASZE ZJEDNOCZENIE

W GOTOWOŚCI DUCHOWEGO PRZYGOTOWANIA SERC NASZYCH DZIECI NA PRZYJĘCIE JEZUSA W EUCHARYSTII.

PRZEZ CAŁY OKRES JESIENNO-ZIMOWY POTRZEBUJEMY POMOCY, ABY PODPALAĆ W KOMINKU OD RANA OD GODZINY 9:00, ABYŚMY WCHODZILI Z DZIEĆMI DO NAGRZANEGO POMIESZCZENIA (DREWNO JEST PRZY ŚCIANCE SALKI FLORIANA). JEŚLI KTOŚ Z RODZICÓW NIE MA ZBYT DALEKO, TO PROSIMY O TO BARDZO.

DZIECI SPOTYKAJĄ SIĘ W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZINIE 11:00

NA PRZYGOTOWANIU DO MSZY ŚW.

(WSPÓLNE ŚPIEWY, CZYTANIA MSZALNE, DARY EUCHARYSTYCZNE, PRZEBYWANIE W OBECNOŚCI PANA JEZUSA) – ZAPRASZAM, ABY PRZYJĄĆ TEN CZAS JAKO INTEGROWANIE GRUPY (NIE WSZYSTKIE DZIECI SĄ Z NASZEJ SZKOŁY) ORAZ JAKO CZAS PRZYJMOWANIA JEZUSA DO SWOJEGO ŻYCIA. PROSZĘ, ABY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI RODZICE BYLI WTEDY OBECNI, GDYŻ DAJEMY DZIECIOM ŚWIADECTWO, ŻE IDZIEMY TĄ DROGĄ RAZEM Z NIMI.

W RAZIE WYJĄTKOWEJ SYTUACJI NIEOBECNOŚCI KATECHETKI PROSZĘ, ABY OBECNI DOROŚLI MIELI BACZENIE NA DZIECI, KTÓRE PRZYJDĄ BEZ OPIEKI.

SPOTKANIA RODZICÓW ODBYWAJĄ SIĘ W KAŻDĄ OSTATNIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA.

lista dzieci na stronie 4.

Kieruję serdeczną prośbę do rodziców o pomoc w zdobywaniu wszelkich gadżetów na drobne upominki dla dzieci. Zawsze mam jakąś niewielką ilość, ale zawsze trzeba myśleć o dużo większej ilości dzieci. W tym miejscu serdecznie dziękuję tym wszystkim rodzicom, którzy pomogli pozyskać drobiazgi. Wykorzystuję na zakończenie różańców, lampionów, na Balu Wszystkich i Świętych, na Biały Tydzień, na konkursy, za udział w zadaniach… (okazja zawsze się znajdzie). – TO NASZA PROŚBA CAŁOROCZNA 😉

PIEŚNI DO SŁUCHANIA I DO NAUKI –> STRONA 3

• Ustalenia dotyczące składki rodzice uznali za ważne nadal: 50 zł miesięcznie – od września do maja. Składki wpłacamy bezpośrednio do rąk mamy Michałka
  • W dniu uroczystości z pewnością każdemu dziecku zostanie wręczony dar Pisma Świętego.
  • W październiku, miesiącu Maryjnym, dzieci OTRZYMAŁY JUŻ różańce z rąk swoich rodziców. W w późniejszych okresach liturgicznych otrzymają książeczki, medaliki, należy zaopatrzyć się w te dewocjonalia we własnych zakresie, przy czym ksiądz zaznaczył, że nie ma to być przymus, a raczej uczestnictwo w życiu i tradycji Kościoła (może w rodzinach są to dary od chrzestnych). Na uroczystości Komunii św. należy dziecku podać jego świecę od Chrztu.
  • Fotografowanie – obie miejscowości ustalały według własnych decyzji.