Ogłoszenia

Informuję, że ze zbiórki pieniędzy na zakup namiotu harcerskiego za lampiony od parafian uzbieraliśmy 1617,51 zł. Od indywidualnych sponsorów zebraliśmy 2 tys. zł. Łącznie uzbieraliśmy kwotę 3617,51 zł. W związku z powyższym zamówiłem dla harcerzy namiot w kwocie 3299 zł+ dwa materace lateksowe w kwocie 238 zł+ 94 zł przesyłka. Łącznie faktura na zakup w kwocie 3631 zł. Dostawa będzie za dwa tygodnie.

Dziękuję indywidualnym sponsorom, którzy byli bardzo hojni.

Podziękowania dla indywidualnych sponsorów:

– OSP w Jaczowie

– Akademii Ruchu w Głogowie mieszczącego się na oś. Paulinów

– dla wszystkich sponsorów, którzy pragnęli pozostać anonimowi.

Podziękowania kieruję do Pani Ewy Wojciechowskiej, która pomogła znaleźć sponsorów i była bardzo zdeterminowana.

Z wyrazami wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców i pomocników!

przyboczny Mikołaj Sokalski

Podaję plany harcerskie na najbliższe tygodnie:

– 25.11.2017 r. (sobota) zbiórki jak zwykle wg. ustalonego planu.

– 26.11.2017 r. (niedziela) msza święta z udziałem harcerzy w kościele w Jaczowie o godz. 17.00. Ustaliłem z proboszczem ks. Piotrem Matusem, że ostatnie niedziele miesiąca o godz. 17.00 już zawsze będą mszami z oprawą i udziałem harcerzy. Bardzo zapraszam na te msze święte rodziców harcerzy- jesteśmy jedną rodziną. W tą niedzielę zawierzamy Matce Bożej nasze harcerstwo i rozwój jego na terenie gm. Jerzmanowa i Głogowa.

W związku z powyższym proszę was chłopaki o zgłaszanie się chętnych do czytania Słowa Bożego (mamy dwa czytania, dla zainteresowanych prześlę jakie), może któryś ma natchnienie i napisze modlitwę wiernych i ją przeczyta. Czekam na zgłoszenia. Zastępowych proszę o dopilnowanie na zbiórkach, aby chętnych nie zabrakło🙂!

Zbiórka w niedzielę pod kościołem w Jaczowie 26.11.2017 r. o godz. 16.30 (30 min. przed msza św. aby się przygotować).

– W związku z tym, że nie wyjeżdżamy na zimowisko- to organizuję biwak trzydniowy.

Biwak w dniach 1-3.12.2017 r.

Miejsce- Sobótka k/Wrocławia

Nocleg- w szkole (ciepło, cicho, bezpiecznie, nocleg sami chłopcy- żadnych dziewczyn🙂).

Transport- pociąg do Wrocławia i autobus z Wrocławia do Sobótki (Opiekunem w trakcie wyjazdu będę ja, a na miejscu koledzy i koleżanki pełnoletni z naszego szczepu. W trakcie podróży na miejsce i z powrotem opiekun- moja ma mama).

Koszt- 50 zł transport+ kieszonkowe ile kto chce

Wyżywienie- suchy prowiant. Na miejscu będziemy ugoszczeni przez harcerki i proboszcza (będzie ciepły posiłek).

Odzież- harcerska, polowa, sportowa (będziemy grać mecz piłki nożnej)

Na biwaku będziemy brać udział wraz z 10 Ślężańską Drużyną Harcerską “SZLAK” w organizowanym dniu młodych w okolicznej parafii. Będziemy pomagać i brać czynny udział w uroczystościach katolickich z miejscowym proboszczem i harcerkami i harcerzami. Ponadto w niedzielę udział we mszy św i wędrówka po górze Ślęża. Proszę wszystkich do dnia 25.11.2017 r. o deklarację, kto pojedzie (do podanego dnia przynosicie zgody od rodziców na wyjazd i dajecie zastępowym). Nie ukrywam, że chciałbym abyśmy wszyscy pojechali. Będzie niesamowite spotkanie z harcerkami i harcerzami, proboszczem tamtejszym (którego osobiście znam) i naszymi kolegami ze Szczepu Leśni.

Zwolnienie z wyjazdu dotyczy tylko Carlosa i Filipa, którzy w tych dniach będą uczestniczyć w kursie HOPR-u (Harcerskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego). Chłopaki macie zdobyć dla drużyny patenty sanitariuszy😉.

Szczegółowe informacje w sprawie wyjazdu podam w przyszłym tygodniu.

Czuwaj!

przyboczny Mikołaj Sokalski