Ogłoszenia

Plany harcerskie na najbliższe tygodnie i miesiące:

27.05.2018 r. – 01.06.2018 r.– ośmiu harcerzy z naszej drużyny wyjeżdża na Kresy (Ukraina), koszt 400 zł. Odwiedzamy miejsca pamięci Polaków, Polską placówkę misyjną, Polską szkołę w Mościskach. Zawozimy dary zebrane w parafii w Jaczowie (środki opatrunkowe, pampersy, przybory szkolne, ubrania itd.)- podziękowania dla księdza proboszcza Piotra Matus i wszystkich parafian za hojność!

Pozostali harcerze, którzy nie jada na Kresy dostaną dyspozycje co do zbiórek niebawem (oczywiście niejadący na Kresy są w tym czasie aktywni harcersko).

– 31.05.2018 r.- BOŻE CIAŁO harcerze którzy zostają w Polsce uczestniczą w umundurowaniu w procesji, mszy św w parafii w Jaczowie (więcej dyspozycji już wkrótce).

02.06.2018 r.– starsi harcerze wyjeżdżają na SPOTKANIE MŁODYCH DO LEDNICY! Jedziemy z 1GDH Agat i parafią św. Klemensa  w Głogowie.

Przypominam, że trzeba się zapisać na stronie internetowej (harcerska służba Lednicy 2018). Zapisy do dnia 24.05.2018 r.

– 15-18.06.2018 r.- biwak (Grodowiec lub Niesulice nad jeziorem)- biwak z 1 GDH Agat.

– 06-23.07.2018 r. obóz harcerski w miejscowości Suchodół (miejscowość na trasie “zielonego” szlaku turystycznego Żary-Gubin), koszt 700 zł, jeśli jadą bracia koszt jest jeszcze niższy

Reszta wakacji- wolne!

Spotykamy się na zbiórkach dopiero w miesiącu wrześniu 2018 r.

CZUWAJ!

drużynowy Mikołaj Sokalski

 

 

 

 

Od dnia 14.04.2018 r. ruszyliśmy z remontem harcówki dla harcerzy ze 125 JDH HUSARIA.

Co zostało już robione!:

– posprzątanie pomieszczenie,

– zbita zostałam posadzka betonowa,

-wyniesiony i wywieziony gruz,

– oddzielono kamień polny, który był w podłodze i złożono go w odpowiednim miejscu,

– usunięto kamienne bardzo ciężkie żłoby i fundamenty pod nimi.

Za wszelkie dobro dziękujemy harcerzom, rodzicom harcerzy i sympatykom harcerstwa!

PLAN REMONTU NA SOBOTĘ:

-26.05.2018 r.- wyjątkowo w tym dniu spotykamy się o godz. 8.00!

Zajmujemy się oczyszczane ścian z wapna, oczyszczaniem okien i przymierzamy się do wykuwania otworu drzwiowego.

Potrzebujemy wykwalifikowanego murarza. Jeśli ktoś ma taki zdolności- to prosimy o pomoc. Wszyscy chętni bez zdolności murarskich będą mieć pracy pod dostatkiem

– 01.06.2018 r.- wolne nie pracujemy. Harcerze wyjeżdżają na HARCERSKĄ SŁUŻBĘ LEDNICY!

Harcówka to miejsce spotkań harcerzy. W niej nasi synowie będą spędzać czas w deszczowe, zimne dni. Każdy zastęp ma ustalony dzień i godzinę spotkań. W tym czasie harcówka posłuży każdemu zastępowi do organizowania zbiórek. Harcówka to także miejsce spotkań gdy odwiedzi Jaczów inna drużyna, zaproszeni goście. W niej będą odbywać się wigilie harcerskie, spotkania integracyjne, nocowanie, zabawa. W harcówce będą odbywać się spotkania i zebrania. Harcówka to miejsce wytężonej pracy harcerzy w związku z różnymi akcjami, w których licznie biorą udział. Harcówka to miejsce dla naszych dzieci. Planujemy w harcówce ogrzewanie kominkowe, które już zakupił ksiądz proboszcz dla naszych dzieci. Będzie miejsce kuchenne i toaleta. Plan jest taki, że harcówka będzie miejscem dla pokoleń harcerzy- młodych ludzi z pasją, kochających życie, przyrodę, służbę bliźniemu, oddanych Bogu i Ojczyźnie.Plan jest taki, że  w każdą sobotę o godz. 9.00 spotykają się rodzice harcerzy pod kościołem w Jaczowie (tylko chętni rodzice!). Nie ukrywamy, że każda pomoc jest cenna! W tym miejscu prosimy o śledzenie strony internetowej parafii Jaczów/zakładka harcerz/ogłoszenia. Tam znajdziecie Państwo aktualne wieści o remoncie i potrzebach.

Główna nasza potrzeba to siła fizyczna- ludzie do pracy!

Zapraszamy!

 

Leave a Reply