Galeria

ODPUST PARAFIALNY 2017 r.

Dziękuję wam koledzy harcerze i kochani rodzice oraz bacie i dziadkowie
za czynny udział w przygotowaniu odpustu parafialnego w dniu 22.10.2017
r. Chłopaki świetnie spisaliście się w obsłudze naszego stoiska
harcerskiego i w całej organizacji imprezy. Rodzicom, dziadkom i babciom
dziękuję za to, że odpowiedzieli po raz kolejny na mój apel w sprawie
produktów na zupę oraz upieczenie ciasta, rogali, babeczek, bułek itd.

Dzięki naszej wspólnej inicjatywie  “Harcerska zbiórka na Misje”
pomogliśmy parafii w Jaczowie w zebraniu środków finansowych dla Senegalu.

Czuwaj!

przyboczny Mikołaj Sokalski

BIWAK INTEGRACYJNY W JACZOWIE

Sobota oraz niedziela(28-29.10) był to czas kiedy mogliśmy się spotkać z naszymi kolegami harcerzami z Wrocławia na wspólnym biwaku w Jaczowie. Po przyjeździe do Jaczowa druhowie zostali zabrani przez “Carlosa” na wycieczkę krajoznawczą 😂🏦🏫

Po przyjściu na miejsce zakwaterowaliśmy harcerzy w remizie OSP. Następnie zastępami harcerze wyruszyli na grę terenową. Silny wiatr oraz zimno dawało harcerzom się we znaki jednak dotrwali do końca. Spotkaliśmy się wszyscy znów w lesie harcerskim na obiadokolacji. Następnie odbyło się ognisko na którym poznaliśmy nowy pląsik “Jasiu”, który bardzo się harcerzom spodobał.
Po ognisku przemaszerowaliśmy do remizy OSP, tam złożyliśmy się do snu po wyczerpującym dniu.
Następnego dnia udaliśmy się do kościoła w Jaczowie na poranną mszę. Po mszy przed remizą odbył się apel podczas, którego przyboczny Mikołaj Sokalski oraz zastępowy Rafał Chwałek otrzymali sznury funkcyjne. Zastały również przyznane sprawności dla 7 naszych harcerzy z zastępów: Dragoni oraz Rajtarzy.
Poniżej podajemy wyniki z gry terenowej:
zastęp “Dragoni” 1 miejsce
zastęp “Harpie” 2 miejsce
zastęp “Jastrzębie” 3 miejsce
Gratulacje dla zastępowego Rafała Chwałka ps. Carlos oraz dowodzonego przez niego zastępu “Dragoni” za zajęcie pierwszego miejsca💪💪
Dziękujemy za wkład pracy przy obstawie punktów na grze terenowej kadrze 48 WDH ” Sokoły Wędrowne” oraz harcerkom z 1 GDH “Agat”.
Podziękowania kieruję dla moich harcerzy z Jaczowa za przyjęcie gości, wkład pracy przy grze terenowej. Podziękowania kieruję także do rodziców harcerzy, którzy pomogli w logistyce, zakupie żywności, transporcie harcerzy. Podziękowania kieruję do księdza proboszcza Piotra Matusa za wartościowe kazanie oraz ciepłe przyjęcie gości na mszy św. niedzielnej.

Czuwaj!
przyboczny Mikołaj Sokalski

 

W dniu 14.06.2017 r. przygotowywaliśmy ołtarz na uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość Bożego Ciała odbyła się w dniu 15.06.2017 r. Ołtarz był umiejscowiony w Jaczowie na skrzyżowaniu ul. Kwiatowej z ul.Wiertniczą przy brzozowym krzyżu. Tematyka ołtarza miała wyrażać męczeństwo. Dlatego ołtarz umiejscowiony był na wzniesieniu w otoczeniu przyrody (zboże) na tle krzyż brzozowy, który niezmiennie kojarzony jest z polskością.  Sam ołtarz był wykonany z kamienia, który własnoręcznie przez cały dzień zwoziliśmy z pola. Na ołtarzu znajdowała się malutka skrzyneczka z ziemią, którą harcerze z Jaczowa przywieźli z Kresów. Ponadto w skrzynce znajdowała się grudka ziemi z Łączki oraz liść brzozowy, którą także nasi harcerze przywieźli z Warszawy. Wartę honorową przy ołtarzu pełnili nasi harcerze z Jaczowa oraz dwie harcerki z 1 GDH Agat.

 

W dniu 9 września 2017 r. pielgrzymowaliśmy do Grodowieckiego Santktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei. Był to czas modlitwy, zadumy a także spotkania z naszą bratnią harcerską drużyną AGAT. Ponadto zbieranie grzybów, pyszny poczęstunek w Bądzowie, przyjacielskie rozmowy z osobami które także pielgrzymowały. Nasza intencja tegorocznej pielgrzymki “MATKO BOŻA POBŁOGOSŁAW NASZEJ NOWO TWORZĄCEJ SIĘ DRUŻYNIE HARCERSKIEJ”. Dziękuję harcerzom i ich rodzicom za niesamowity czas, który razem przeżyliśmy w tym dniu.

Czuwaj!

przyboczny Mikołaj Sokalski

 

Najlepszy zastęp na Dolnym Śląsku – wniesienie chorągwi Św. Jerzego 21.05.2017:

 

Harcerze na Święcie Niepodległości 11 listopada 2015 r:

Pierwsza wigilia harcerzy w Jaczowie 28.12.2016 r.

Harcerska integracja

Harcerze z zastępu “Grzmot” na spotkaniu z Prezydentem RP