POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY – INFORMACJE DIECEZJALNE

•  Kontakt z parafiami greckokatolickimi na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:
    • Gorzów Wielkopolski: ks. Jan Jadłowski, tel. 603 252 756
    • Międzyrzecz: ks. Ernest Sekulski, tel. 886 102 924
    • Zielona Góra: ks. Julian Hojniak, tel. 68 324 40 60 (www.cerkiew.zgora.pl)
    • Szprotawa: ks. Andrzej Bunzylo, tel. 694 708 165
    • Przemków: ks. Bogdan Miszczyszyn, tel. 601 882 731
  • Przydatna aplikacja: SPILNOTY.PP.UA
  • Niedzielna liturgia w języku ukraińskim: TVP Historia, godz. 8.00

„Na Msze w Ukrainie” – zbiórka darów ofiarnych

Diecezjalna sieć Księgarni św. Antoniego we współpracy z Fundacją Aurea Polonia i Radiem Plus, organizuje zbiórkę darów do sprawowania Mszy św. w rzymskokatolickich parafiach w Ukrainie.

We wszystkich Księgarniach św. Antoniego na terenie diecezji będzie można zakupić i ofiarować hostie, komunikanty i wino mszalne. Zebrane dary zostaną przekazane do ukraińskich parafii. Zapraszamy do zaangażowania się w to dzieło księży, a także świeckich. Każdy może w ten sposób mieć swój udział w Eucharystii celebrowanej w walczącej Ukrainie.