INFORMACJE 10 października 2021 r.

1. 24 października podczas odpustu parafialnego można oddać bezcenny dar – krew na ratunek tym, którzy jej potrzebują.Autobus Honorowego Krwiodawstwa będzie na placu parafialnym od godziny 10:0 do 13:00
    Ze względów organizacyjnych konieczna jest wcześniejsza deklaracja dawców !!!

W kościołach parafii dostępne są listy papierowe, na które należy się wpisać z podaniem numeru telefonu.

Można też zadeklarować swoją gotowość telefonicznie. Numer do kontaktu podany jest na stronie parafii

2. W dniach 15- 17 października 2021 r. w naszej parafii odbędzie się Kurs Ewangelizacyjny NOWE ŻYCIE. Grupa powinna liczyć ok. 20 osób. Miejsce kursu – dawna szkoła w Ruszowicach. Ruszyły zapisy przez stronę z formularzem. Zachęcamy serdecznie wszystkich, którzy zechcą poświęcić ten czas rekolekcyjny dla odnowy ducha.

Kurs poprowadzi ks. Tomasz Matyjaszczyk.

3. Za tydzień w niedzielę, z okazji rocznicy wyboru papieża Polaka, zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży. Tradycyjnie kremówki – tego dnia bądźmy hojni.
  4. 13 października – nabożeństwo fatimskie – 20:30 różaniec, 21:00 Msza święta z procesją światła (Msza wieczorna o 18:00 bez zmian).
  5. 15 października – Dzień Dziecka Utraconego – modlimy się w intencji rodzin, których dotknął ten ból.
  6. Spotkanie z grupą organizacyjną rodziców dzieci komunijnych w piątek o godzinie 18:30 (sala św.Floriana).